Zákazníčke bol poskytnutý nadštandardný prístup a dostala zdarma sendvič a nápoj, reaguje česká spoločnosť

Železničná spoločnosť jej vrátila cestovné, česká firma zabezpečujúca vo vlakoch občerstvenie, jej ponúkla sendvič. Takúto kompenzáciu dostala zatiaľ Zora Lednárová za svoju cestu vlakom hrôzy z Prahy do Bratislavy. 

Imobilnú cestujúcu odkázanú na dýchací prístroj posadili do neklimatizovaného kupé, z ktorého urobili minibar. Zatiaľ, čo sa poškodená cestujúca stretáva s právnikom, sa o jej prípad začala zaujímať komisárka pre osoby so zdravotným postihnutím.  

Zoru Lednárovú, ktorá si rezervovala a zaplatila kupé pre imobilných 48 hodín pred cestou, prekvapil sprievodca, keď jej oznámil, že je z jej kupé minibar. Včera nám po odvysielaní pôvodnej reportáže zaslala česká spoločnosť, zabezpečujúca pre české dráhy občerstvenie, oficiálne stanovisko. „Posádka, bohužiaľ, pred odjazdom naskladnila tovar do nesprávnej časti vlaku.“

Súvisiaci obsah

​Pani Lednárovej to na mieste povedali inak. „Vraj sa to stáva bežne. Ten český sprievodca povedal, že iní vozičkári sa nesťažujú,“ uviedla pani Lednárová.

Firma zároveň odmieta, že by sa v kupé nachádzal minibar. Na fotkách pritom jasne vidno tovar. „Zákazníčke bol poskytnutý nadštandardný prístup posádky a ako ospravedlnenie dostala zdarma sendvič a nápoj,“ píše sa ďalej v stanovisku. 

Zážitok Zory Lednárovej nenechal chladnú ani komisárku pre deti so zdravotným postihnutím Zuzanu Stavrovskú. Tá problémy imobilných cestujúcich v slovenských vlakoch rieši bežne. Pridá sa zároveň k žalobe na spoločnosť.

„Budeme žiadať od prevádzkovateľa aj vyvodenie osobnej zodpovednosti za to, že takáto udalosť sa proste udiala,“  povedala Stavrovská. 

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Cestovanie

Dôležité udalosti