Juraj Krúpa vstúpil do klubu SaS. Tvrdé odkazy Matoviča, Hegera a Šipoša

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Juraj Krúpa si po odchode z klubu OĽaNO našiel novú stranu. Podľa našich informácií vstupuje do klubu SaS. Už to oficiálne potvrdil aj na tlačovej konferencii. Poslanec do strany zatiaľ nevstupuje, no stane sa tímlídrom pre obranu. 

„Napriek všetkému, čo som počúval za posledné dva roky v OĽANO, vnímam SaS ako stranu odborníkov, ale aj stranu, ktorá je jasne hodnotovo ukotvená,“ zdôvodnil Krúpa. Svoj krok komentoval ako logické vyústenie. Hovorí o dlhodobej spolupráci.

Odchod z OĽANO Krúpa zdôvodnil hodnotovými obratmi OĽANO a príklonom hnutia k ultrakonzervativizmu. Za červenú čiaru označil úvahy o pripustení možnosti vytvorenia menšinovej vlády s podporou "rôznych kriminálnikov, extrémistov a fašistov" počas koaličnej krízy.

Na odchod reagoval aj líder hnutia Igor Matovič. Na sociálnej sieti uviedol, že zrada je viac ako vernosť. 

„Nekradneme, rozviazali sme ruky OČTK, podvodníkom s daňami ideme tvrdo po krku a vyberáme tak rekordné dane … a k tomu v nasledovných rokoch 26 miliárd eur len z európskych zdrojov. To je príliš veľké lákadlo pre podlých ľudí,“ uviedol Matovič. 

Pod tento status sa v krátkosti vyjadril predseda poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš. 

„V ťažkých časoch charakter rozhoduje,“ okomentoval situáciu Šipoš. 

Do SaS sa tvrdol obul aj premiér Eduard Heger. 

„Dnešnú tlačovú konferenciu strany SaS hodnotím, ako verejné oznámenie občanom, že strana SaS je rozhodnutá položiť ďalšiu protikorupčnú, reformnú a proeurópsku vládu. Toto je podľa môjho názoru stranícky egoizmus,“ napísal na sociálnej sieti predseda vlády. 

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vládna kríza

Dôležité udalosti