Matka zo Šale, ktorá týrala svoje deti, putuje do väzby. O slobodu môže prísť až na 15 rokov

Reportáž z Televíznych novín sa automaticky prehrá po reklame

Matka a tyranka dvoch maloletých detí zo Šale bude najbližšie týždne v najprísnejšej väznici na Slovensku v Leopoldove. Žene, ktorá vlastné deti nielen bila, ale sa im vyhrážala zabitím, sa rozhodnutie sudcu v Galante sa jej ale nepáčilo.

Ako sa na videách krutá až agresívna žena pár minút pred začiatkom súdu pred kamerami za svoje činy kajala, si pozrite v reportáži vyššie.

Polícia ju predvádzala pred sudcu z policajnej cely, v ktorej strávila tri dni. Sudca rozhodoval o väzbe presne 35 minút. Matku s čudnými výchovnými praktikami napokon poslal za mreže. Dôvodom je obava z pokračovania v trestnej činnosti.

Rozhodnutie ale nie je právoplatné. Obvinená podala sťažnosť, o ktorej rozhodne Krajský súd v Trnave. Pri dokázaní viny môže prísť o slobodu až na pätnásť rokov.

Kompetentní začali konať po zverejnení videí. Polícia ženu obvinila z týrania a sociálka deti matke odobrala. „Maloletým je v centre pre deti a rodiny poskytovaná komplexná odborná špeciálna starostlivosť. Sociálna, špeciálno-pedagogická a psychologická a sú v bezpečí,“ informovala hovorkyňa Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny Barbora Túrosová.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti