Nevzdal sa! Peter (47) po ťažkom úraze chrbtice vymenil pedále za ruky

Reportáž z Televíznych novín sa automaticky prehrá po reklame

Nevzdal sa a bojuje ďalej, 47-ročný Peter z dedinky Rybník po ťažkom úraze chrbtice doslova vymenil pedále za ruky. Ulice brázdi na ručnom bicykli a má veľké úspechy. 

Peter Maszay s obľubou vravieva: „Keď stretnete blázna, ktorý ide po ceste ležiac na bicykli, som to ja.“ Jazdí na ručnom bicykli. Pedále vymenil za ruky po tom, čo pred štyrmi rokmi po úraze na lyžovačke prestal chodiť. 

„Ešte predtým, ako som išiel hore, tak som manželke volal, počúvaj, ešte posledná jazda, zbehnem dole a potom už pôjdem domov,“ spomína Peter. 

Domov sa však už tak skoro nedostal. Zdravý muž, ktorý bez problémov vlastnoručne postavil dva domy, ostal pripútaný na vozík. Ešte v nemocnici mu však slová lekára okamžite dodali silu bojovať. 

„Prišiel za mnou a šepkal mi do ucha, že chlapče, si spravený, zošróbovaný dohromady, tak môžeš začať fungovať. Začať niečo so sebou robiť,“ pokračuje Peter. 

Vozík mu začal byť primalý. Cítil, že sa potrebuje dostať na miesta, kde to s vozíkom nedokáže. Sám, so synovou pomocou si zhotovil ručný bicykel.  

Ako to dopadlo, si pozrite v reportáži Karola Mindáka hore.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti