Čakáte prírastok? Poradíme vám ako si vybrať dobrý kočík

Matka s dieťaťom - ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock.com

Na našom trhu dostať minimálne tri typy.

Ešte ani neprišlo na svet a už je s ním kopec starostí. Mať dieťa nie je len radosť, ale aj zodpovednosť. Ako preňho pripraviť čo najlepšie podmienky? Jedna z veľkých dilem, ktoré riešia budúce mamičky, je aj výber kočíka.

Zdroj: Shutterstock.com
Kým je dieťa vo vaničke, je pokoj. Po polroku ale začne byť zvedavé na svet a treba mu športový kočík. Ktorý je ale ten správny? Na výber sú totiž tri typy. Hlavný rozdiel je v polohovaní tela

Sexy bielizeň za prijateľnú cenu presne pre vás. Kúpte tu.

Typ športového kočíka umožňuje, aby si dieťatko v prípade potreby mohlo pospať v úplne rovnej polohe. „Tento najviac preferujú s tým už vlastne, že je ako najväčšia športová časť," povedala predavačka kočíkov Dana Gavalcová.

Druhý typ sa volá takzvané korýtko. Dieťatko v sediacej polohe prehupnete dozadu, napravíte nožičky, no tie stále zostanú pokrčené v kolenách. „Jednotka je sed, dvojka je polo a trojka je do ležma. Tu vlastne sú kĺbiky, ktoré vlastne sa tu polohujú nožičky," vysvetlila.

Tretí typ je podobný ako korýtko, ale nožičky sa nastaviť nedajú. Výhoda oboch ale podľa predavačky je, že sú menšie, obratnejšie a dizajnovo krajšie.

Na internete nájdete veľa poradných článkov. Ani jeden však na odbornej úrovni. Zašli sme teda za uznávaným detským ortopédom, nech záhadu rozlúskne. Lekár Juraj Popluhár upozorňuje na chybu príliš iniciatívnych mamičiek, ktoré priskoro nútia dieťatko sedieť. „Malé deti nasilu neukladať do sedu, len aby sedeli, aby to ukázali rodine, blízkym a podkladať ich vankúšmi," vysvetľuje.


ŽILINA/Veronika Tesáková

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti