Farmár, ktorého údajne napadli bratia Kuffovci, prehovoril. Opísal, ako prebehol celý incident

Ďalší politici čelia trestnému stíhaniu. Poslanci Štefan Kuffa a jeho syn Filip sú obvinení z toho, že sa mali vyhrážať smrťou farmárovi. Toho sa mali pokúsiť podľa polície násilím vytiahnuť z auta pre spor o ornú pôdu v okolí Kežmarku. Filip Kuffa považuje obvinenie za politickú objednávku a hovorí o pochybnom vyšetrovaní. Generálny prokurátor však nezákonnosť v postupe polície nevidí.

V júli minulého roku sa farmár Radoslav Ksiažek vracal autom z chotára. Cestu mu vzápätí zablokovali dvaja poslanci národnej rady Štefan a Filip Kuffa spolu s jeho bratom Gregorom.

„Vnikol do kabíny vozu Gregor Kuffa kde ma fyzicky napadol a rovnako s ním aj Štefan a potom sa pridal aj ďalší poslanec Filip. Gregor Kuffa ma priľahol, zvalil ma na sedadlo spolujazdca a držal ma pod krkom. A štefan Kuffa sa nasunul ponad neho a začal mi krútiť nos a nadával mi do hajzlov čo chcel pozabíjať deti,“ spomína si farmár Ksiažek.

Následne mali nasledovať vyhrážky. Kuffovcom sa nemalo páčiť, že o nich pán Ksiažek tvrdí, že používajú mafiánske praktiky.

„A že keď s tým neprestanem a keď prídem ešte raz do tej oblasti, do toho sporného pozemku, tak že ma odstrelia a potom povedal, že keď s tým neprestaneme, tak prídu na dvor a postrieľajú nás všetkých. No a do toho všetkého mi Filip chytil nohy v oblasti členkov a Štefan Kuffa ma udieral do oblasti slabín,“ hovorí farmár.

Pán Ksiažek išiel na políciu a podal trestné oznámenie. Výsledkom je obvinenie z prečinu nebezpečného vyhrážania. O obvinení poslancov informovali ako prvé Aktuality.sk. Vyhrážať sa mali aj majiteľke firmy, pre ktorú pracuje.

Nie je to prvýkrát, čo sa farmár s Kuffovcami dostal do konfliktu. Incidentu, ktorý viedol k obvineniu, predchádzal ešte jeden, ktorý polícia podľa farmára vyhodnotila ako priestupok. Aj vtedy ho údajne fyzicky napadli.

„To bola už ostrejšia potýčka. My sme na to nijak nereagovali. Len som jedného vytlačil pred budovu. To už sa celé odvíjalo ťahanicami, kolegyni, ukradli telefón, rozbili ho,“ hovorí farmár.

Celý spor sa týka práva na užívanie ornej pôdy v okolí Kežmarku. Štefana Kuffu sa nám dnes kontaktovať nepodarilo. Syn Filip nám nedvihol telefón.

K obvineniu sa vyjadril iba na sociálnej sieti. Podľa poslanca je obvinenie na politickú objednávku. V čase spáchania skutku bol podľa Filipa Kuffu jeho otec v Nemecku a on v Bratislave.

„Boli sme v tom čase chytať ryby a toto obvinenie nepokladám za nič iné ako politicky vykonštruované a dávam si to do súvislosti aj s tým, že v komunálnych voľbách za stranu Život idem za prešovský kraj kandidovať za župana,“ komentoval situáciu Filip Kuffa.

Kuffovci si už stihli podať aj žiadosť o zrušenie obvinenia podľa paragrafu 363 no a Maroš Žilinka už stihol aj rozhodnúť.

„Návrhu na zrušenie právoplatného uznesenia o vznesení obvinenia v spojení s uznesením dozorového prokurátora generálny prokurátor nevyhovel, pretože nezistil žiadne dôvody na zrušenie napádaného uznesenia,“ uviedla hovorkyňa Generálnej prokuratúry Jana Tökölyová. Poslanci tak ostávajú naďalej obvinení.

Reportáž si môžete pozrieť hore vo videu.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti