Profesor Trnavskej univerzity, ktorý študentke ponúkol skúšku zadarmo, pozná svoj trest

Svoj trest spoznal. Profesor, ktorý študentke prvého ročníka vysokej školy poskytol skúšku zadarmo za pomoc s emailovou agendou už vie, čo ho čaká. Docent na Pedagogickej fakulte Trnavskej univerzity už nebude vyučovať na akademickej pôde.

Študentke katedry pedagogických štúdií docent v online videu hovoril, že nemusí robiť nič a skúšku aj tak dostane. Povedal tiež, aby to brala ako odmenu a poprosil ju, aby o tom nikomu nehovorila.

Jeho kolegov z univerzity nahrávka šokovala. „Považujem to za hrubý priestupok voči študijnému poriadku aj pracovnej disciplíne,“ povedal rektor René Bílik.

„Táto forma nebola náležitá a správna a v tomto zmysle ma to mrzí. Človek robí chyby a myslím si, že dostať šancu by mohol každý. Ja si tú chybu uvedomujem a preto verím, že nájdeme ďalšiu možnosť akejkoľvek spolupráce,“ vyjadril sa učiteľ Pavol Rusnák.

No spolupracovať s docentom na Trnavskej univerzite napokon nebudú. Sám vraj požiadal o ukončenie pracovného pomeru. Na univerzite skončí 31. augusta 2022.

„Som presvedčený, že žiadna výhoda inštitúcie nemôže prevážiť nad tým, čo sa stalo a my naozaj rešpektujeme rovnosť všetkých študentov a v tomto zmysle je to úplne na mieste,“ vyjadril sa Bílik.

Dekanka fakulty Viera Peterková pripomína, že niečo podobné by sa diať nemalo. „Správanie, ktoré by viedlo k tomu, že by študenti nemali rovnaké podmienky, je pre nás neakceptovateľné. Rovnaké podmienky v štúdiu, ukončenia štúdia, absolvovania predmetu či získavania kreditov,“ dodala.

Študentka nakoniec spomínanú skúšku riadne absolvovala. Skúšajúcou bola vedúca katedry.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme školstvo

Dôležité udalosti