Domáce

Čižnár dal za pravdu Lipšicovi. Prokuratúra zrušila obvinenie voči jeho ľuďom

Predseda hnutia NOVA Daniel Lipšic
Predseda hnutia NOVA Daniel Lipšic Zdroj: TASR

Milan Krajniak a Marcel Klimek boli obvinení v kauze odpočúvacieho systému. Pôsobili na ministerstve vnútra počas šéfovania Daniela Lipšica.

Milan Krajniak a Marcel Klimek už nie sú obvinení v prípade nákupu odpočúvacieho systému na ministerstve vnútra. Uznesenie vyšetrovateľa zrušila Generálna prokuratúra (GP) SR. TASR o tom informovala dnes jej hovorkyňa Andrea Predajňová.

Vyšetrovateľ obvinil dvojicu mužov minulý rok, prípad vyšetrovala Národná kriminálna agentúra. Obvinení pôsobili na ministerstve vnútra počas šéfovania Daniela Lipšica. Pri nákupe nového odpočúvacieho systému došlo podľa názoru vyšetrovateľa k porušeniu zákona a Milana Krajniaka a Marcela Klimeka obvinil z obzvlášť závažného zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku spáchaného formou spolupáchateľstva.

Obvinení však prostredníctvom obhajcu v novembri minulého roka podali priamo na Generálnu prokuratúru SR návrh na preskúmanie zákonnosti uznesenia vyšetrovateľa PZ o vznesení obvinenia.

"Generálny prokurátor rozhodol o podanom návrhu dňa 9.3.2015 tak, že zrušil uznesenie špeciálneho prokurátora, ako aj konanie predchádzajúce tomuto rozhodnutiu, vrátane rozhodnutia vyšetrovateľa PZ o vznesení obvinenia," informovala Predajňová.

Reagoval aj Lipšic

Predseda NOVY od začiatku tvrdil, že celé trestné stíhanie je len vyfabulované. "Nákup moderného odpočúvacieho systému sa od začiatku snažili spochybňovať ľudia profitujúci z obchodovania s nelegálnymi odposluchmi, ktoré na Slovensku vznikali vďaka zastaranosti starého zariadenia z čias pôsobenia Ivana Lexu na čele SIS," uviedol Daniel Lipšic

BRATISLAVA/TASR, tvnoviny.sk, mm

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti