Ivan Korčok sa vyjadril k špekuláciám o tom, či zakladá novú stranu. Pre voličov má jasný odkaz

Ivan Korčok sa vyjadril k špekuláciám o tom, či zakladá novú stranu. Pre voličov má jasný odkaz
Na snímke minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nominant SAS). Zdroj: TASR

Minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nom. SaS) sa na sociálnych sieťach vyjadril k špekuláciám o tom, či stojí za vznikom novej strany na slovenskej politickej scéne. Uviedol, že takéto správy sa nezakladajú na pravde.

„Keďže sa v špekuláciách okolo možného vzniku novej strany spomína aj moje meno, chcel by som sa k tomu vyjadriť celkom jasne: Žiadnu novú stranu nezakladám a ak nejaký nový projekt vzniká, nie som jeho súčasťou,“ napísal Korčok.

V súvislosti s touto témou tiež poukázal na to, že debata o novej strane podľa jeho názoru odvádza pozornosť od podstaty najväčšieho problému slovenskej politiky. „Tým je to, že podľa aktuálneho prieskumu verejnej mienky až 67 percent občanov Slovenska je nespokojných so stavom demokracie,“ vyjadril sa šéf diplomacie.

Dodal, že verejnosť aj politici by mali venovať energiu radšej tomu, „ako zastaviť prepad dôvery občanov v politiku a tomu, že ľudia na Slovensku sa čoraz viac utiekajú k populistom, a, bohužiaľ, aj extrémistom“.

Hladinu pred časom rozvírila europoslankyňa a bývalá členka SaS Lucia Ďuriš Nicholsonová. Práve ona sa v jednom z rozhovorov vyjadrila, že strana, za ktorou by stáli Mikuláš Dzurinda, Ivan Mikloš a ako líder práve Ivan Korčok, by „výrazne zamiešala karty na našej politickej scéne“. Považuje to za alternatívu, ktorú Slovensko potrebuje.

Odborníci však krátko na to vysvetlili, prečo sú voči tomu skeptickí. TU sa o téme dočítate viac.

Súvisiaci obsah

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti