Nová stopa v prípade 2-ročného Demira, ktorý sa mal stratiť počas kúpania. Polícia preveruje, či ho rodičia nepredali

Stratil sa počas kúpania sa v Toryse pri Prešove, no pátrajú po ňom už aj v zahraničí. Dvojročného Demira z Lemešian stále nenašli. Policajti preverujú aj podozrenia o únose a predaji dieťaťa vlastnými rodičmi. 

Hasiči i potápači telo chlapca opakovane hľadali vo vode, dobrovoľníci prečesávali široké okolie, no po chlapcovi nenašli žiadne stopy.  Nové správy od policajtov nemajú ani jeho rodičia. Demirov otec Erik Cifra nám povedal, že policajti po chlapcovi stále pátrajú, ale pracujú aj s možnosťou únosu.

Policajti i dobrovoľníci už zrejme väčšie pátracie akcie v okolí organizovať nebudú. Vyšetrovatelia vážne preverujú aj možný unos či predaj dieťaťa do cudziny.

„Polícia pri pátraní po nezvestnom robí aj previerky v rámci medzinárodnej policajnej spolupráce,“ uviedol krajský policajný hovorca Daniel Džobanik.

Demira podľa osadníkov mohol uniesť muž, ktorý ho v ten deň spolu s  jeho 5-ročným bratom pri vode lákal na sladkosti.  „Videl jedného uja, psa, že im dával čokolády, ale on sa bojí psa, tak ušiel,“ hovoril Demirov otec ešte v júli.

Podľa informácií TV Markíza Demirovu matku v Anglicku ju pred deviatimi rokmi odsúdili za sobášny podvod. Za odmenu sa chcela vydať za Nigérijčana, aby tam získal vízum. Podvod odhalili až v sobášnej sieni.

Manželia odmietajú obvinenia, že by cudzincovi k vízam chceli dopomôcť aj v tomto prípade. Polícia preveruje aj záhadnú esemesku, ktorú rodičom niekto poslal s požiadavkou na výkupné za uneseného chlapca. Vraj majú 48 hodín na odovzdanie 5-tisíc eur výmenou za chlapca. Stále nemyslia na to najhoršie a veria, že dvojročného Demira im niekto raz prinesie domov.

Reportáž si môžete pozrieť hore vo videu.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti