Horúčavy sú späť. Jedenásť okresov, v ktorých by ste nemali cez deň vychádzať von, ak nemusíte

Leto, teplo, horúčava. (ilustračné foto)
Leto, teplo, horúčava. (ilustračné foto) Zdroj: Shutterstock

Horúčavy opäť zasiahli Slovensko v plnej sile. Vo štvrtok popoludní môže v južných okresoch Slovenska vystúpiť teplota na 35 stupňov Celzia. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) preto vydal výstrahu druhého stupňa. Informuje o tom na svojej internetovej stránke

Výstrahy na štvrtok Zdroj: SHMÚ

​​Štvrtkové výstrahy pred vysokými teplotami platia pre jedenásť okresov na juhozápade Slovenska. Teplota sa môže vyšplhať na 35 stupňov Celzia, a preto bude pre tieto okresy od 14.00 h. do 17.00 h platiť výstraha druhého stupňa. Ide o Bratislavu, Senec, Galantu, Dunajskú stredu, Komárno, Nové Zámky, Levice, Krupinu, Veľký Krtíš, Nitru a Šaľu.

​Slovenský hydrometeorologický ústav vydal aj výstrahu prvého stupňa. Tá zatiaľ platí pre 26 okresov, od západu až po východ krajiny. Aj v týchto okresoch by sa mala teplota vyšplhať nad hranicu 30 stupňov, konkrétne na 33 až 34 stupňov Celzia, a preto bude platiť od 13.00 h. do 17.00 h výstraha prvého pred vysokými teplotami. Na celom území Slovenska bude prevažne slnečno so slabým vetrom.

Výstrahy na piatok Zdroj: SHMÚ

​Situácia bude najkritickejšia v piatok (5.8.). Teploty 35 až 37 stupňov Celzia hlásia meteorológovia celkovo v 40 regiónoch. Platiť bude aj výstraha prvého stupňa, ktorú SHMÚ vydalo pre 23 okresov. V tých bude teplota v rozmedzí 33 až 34 stupňov Celzia. Obe začnú platiť o 14.00 h a potrvajú do 18.00 h.

Horúco bude aj v sobotu, no už len na juhu Slovenska.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Počasie

Dôležité udalosti