Rýchlik sa pokazil v poli pri Ladcoch. Keď sa po dvoch hodinách pohol, ľudia zničení horúčavami tlieskali od radosti

Reportáž z Televíznych novín sa automaticky prehrá po reklame

Rýchlik Tatran, ktorý sa na ceste z Košíc do Bratislavy pokazil pri Ladcoch, odtiahli do najbližšej stanice, kde má dostať nový rušeň. Cestujúci, ktorí desiatky minút bez klimatizácie čakali v poli, začali po rozbehnutí vlaku tlieskať.

Do redakcie sa nám ozvala jedna z cestujúcich, podľa ktorej sa vlak zastavil o 15.30 hod, keď prechádzal cez polia pri spomenutej obci. Strojvedúci cestujúcich informoval o bližšie nešpecifikovanej technickej poruche. Železničná spoločnosť Slovensko na Twitteri uviedla, že vlak bude meškať takmer tri hodiny.

Podľa cestujúceho, ktorý situáciu komentoval priamo pod oznamom s meškaním, sa pokazila aj náhradná lokomotíva, ktorá mala nahradiť tú pôvodnú. Niektorí ľudia sa preto rozhodli, že nebudú čakať a na vlastnú päsť opustili vlak s tým, že si nájdu náhradnú dopravu. 

Dopravca sa za spôsobené nepríjemnosti ospravedlnil, pri čom ubezpečil, že pitný režim pre cestujúcich je zabezpečený.

„Žiaľ, na rýchliku sa nám pokazila lokomotíva. Kým sme pripravili druhú, vlak nabral veľké meškanie. Tieto horúčavy sú, nanešťastie, pre techniku rovnako náročné a nepríjemné ako pre ľudí. Personál dostal pokyn, aby cestujúcim okamžite rozdali balené vody, ktoré máme práve pre tieto účely pripravené. Za meškanie a nepríjemnosti v týchto horúčavách sa všetkým cestujúcim veľmi ospravedlňujeme,“ uviedol pre TVNOVINY.sk hovorca ŽSSK Tomáš Kováč.

Správu budeme aktualizovať.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Doprava

Dôležité udalosti