Sulík chcel z koalície vyhodiť Kollára. Tvrdí to Matovič, ktorý zverejnil ich súkromné SMS

Sulík chcel z koalície vyhodiť Kollára. Tvrdí to Matovič, ktorý zverejnil ich súkromné SMS
Zdroj: TASR

Líder SaS Richard Sulík navrhoval šéfovi OĽaNO Igorovi Matovičovi, aby v koalícii pokračovali bez Borisa Kollára a jeho Sme rodiny. Napísal to Matovič v najnovšom príspevku na sociálnej sieti, kde pridal aj súkromnú SMS komunikáciu medzi ním a Sulíkom.

Matovič sa odvolával sa rozhovor Denníka N. V tom Sulík tvrdil, že na jeseň minulého roka písal šéfovi OĽaNO správu a chcel „zakopať vojnovú sekeru“. Na to prišla od Matoviča odpoveď v znení „hm“.

Minister financií sa voči týmto tvrdeniam ohradil. „Áno, krátka správa, ktorú mi napísal Richard Sulík 18.9.2021 začínala vetou: ‚Ahoj, možno nastal čas zakopať vojnovú sekeru.‘ ... ALE končila OMNOHO PODSTATNEJŠÍM NÁVRHOM, citujem: ‚Ak sa rozhodneš vyprevadiť Borisa z koalície, môžeš rátať s 20 hlasmi klubu SaS (predbežne aj Miro Kollar). Ty máš 52, Veronika 4, to je 76,‘“ napísal podľa Matoviča šéf SaS.

​Až na toto odpovedal Matovič správou „hm“. Ďalej uvádza, že Richard Sulík ho za dva roky koalície približne desaťkrát vážne oslovil s tým, aby „vyhodili Borisa z koalície“ a desaťkrát sa ho opýtal, „na čo nám je v koalícii Remišová?“.

Podľa informácií TV Markíza je táto komunikácia autentická. 

Igor Matovič v príspevku píše, že práve toto boli Sulíkove „opakované a preukázateľné kroky na zmiernenie situácie v koalícii“ ako sám tvrdí.

„V skutočnosti od samého počiatku našej koalície neustále robil systematické a zákerné kroky na jej rozbitie. Mňa nahováral na vyhodenie Borisa a Veroniky. Borisa a Veroniku na vyhodenie mňa,“ napísal Matovič v statuse.

Reakcia SaS: Na silácke reči sme boli Matovičovi dobrí

„Moja správa adresovaná Igorovi Matovičovi reflektovala snahy Borisa Kollára zastaviť boj proti mafii. V tom čase, po paragrafe 363 pre Vladimíra Pčoliného a chaose v bezpečnostných zložkách, sa Boris Kollár verejne vyjadroval pre odchod Sme rodina z koalície a predčasné voľby. Bolo mi ľúto, keď som videl ako Boris Kollár s Igorom Matovičom zametá. Navrhol som preto Igorovi Matovičovi ústretový krok - zakopať vojnovú sekeru, a tiež som ho uistil o podpore 20 poslancov SaS v prípade, že by sa rozhodol vyprevadiť Borisa Kollára z koalície. Igor Matovič deň po mojej sms vyhlásil, že si musíme položiť otázku, či dokáže koalícia fungovať aj bez Sme rodina. Moju ponuku teda odignoroval a zároveň naše uistenie o podpore využil na silácke reči voči Sme rodina, ktorej dokázal veľkoryso prehliadnuť všeličo, najnovšie aj to, že nehlasovali ani len za vydanie Roberta Fica do rúk spravodlivosti,“ povedal predseda SaS Richard Sulík.

O svojej správe Igorovi Matovičovi bezprostredne informoval predseda SaS Richard Sulík aj premiéra Eduarda Hegera. „Ten mi poďakoval a napísal, že si váži, čo som napísal Igorovi Matovičovi. Klobúk dole, doplnil Eduard Heger,“ uzavrel Richard Sulík.

Reakciu Borisa Kollára si môžete pozrieť v priloženom videu

 

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti