Slovenskí turisti prešli celú Európu. Za 44 dní neminuli ani cent na ubytovanie

Slovenskí turisti prešli celú Európu. Za 44 dní neminuli ani cent na ubytovanie
Zdroj: TV Markíza

Cestovanie sa pre nich stalo vášňou. Ich filozofiou je teraz rozvíjať tie isté pocity v ľuďoch a vytvárať nezabudnuteľné zážitky. Zážitky, ktoré zanechajú stopu na celý život.

Michal Mikuláš a Ľudovít Kolman sú dnes turistickými sprievodcami. Cestovanie im učarilo natoľko, že sa rozhodli venovať sa mu aj v profesijnom živote. Michal v relácii Teleráno prezradil, kedy sa zrodila jeho láska. 

Počas vysokej školy sa s kamarátmi dohodol na „eurotripe“ za čo najmenej peňazí. Uskromnili sa najmä na ubytovaní a jedle. Cieľom bolo ísť tak dlho, kým im vystačia peniaze, 1000 eur na osobu. Za 44 dní neminuli nič na ubytovanie a ani raz nejedli v reštauráciách.

Prespávali doslova všade. Stanovali v Alpách, v Taliansku spali na ležadlách na pláži, vo Francúzsku si postavili stan na futbalovom ihrisku, v Monaku spali v garáži v supermarkete. Na Ukrajine strávili noc aj na pumpe vedľa kamionistov a dokonca prespali aj v aute pred diskotékou.

Celkovo prešli viac ako 10-tisíc kilometrov a navštívili mnoho štátov a miest. Na tento výlet nikdy nezabudnú. 

Vo Videu sa dozviete o ich ďalších cestovateľských dobrodružstvách. Napríklad o dni v Rwande podľa hlasovania followerov, o zatknutí v najnebezpečnejšom meste na svete alebo o ubytovaní v najdrahšom hoteli v najchudobnejšej krajine. 

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Cestovanie

Dôležité udalosti