VIDEO: Dráma po zápase Trnavy. Poľský fanúšik na čerpacej stanici napadol muža

Poľský fanúšik mal na čerpacej stanici v katastri obce Sverepec (okres Považská Bystrica) napadnúť muža. K útoku došlo po štvrtkovom (4.8.) futbalovom zápase FC Spartak Trnava s poľským klubom Raków Częstochowa. Policajti začali trestné stíhanie vo veci prečinu poškodzovania cudzej veci v súbehu s prečinom výtržníctva, informovali v piatok na sociálnej sieti.

"Skupina poľských fanúšikov sa zhromaždila pri vozidle so slovenským evidenčným číslom. Jeden z nich pristúpil k posuvným dverám vozidla, ktoré násilím otvoril, čím ich poškodil. Následne bezdôvodne fyzicky napadol muža sediaceho vo vozidle," opísali policajti.

Bezprostredne po útoku voči Poliakovi zakročili dvaja policajti v civile. "Po tom, ako svoju príslušnosť k Policajnému zboru preukázali ústnym vyhlásením polícia a služobným preukazom, vykonali proti útočiacemu mužovi služobný zákrok a obmedzili ho na osobnej slobode. Zvyšní poľskí fanúšikovia sa doslova z daného miesta rozutekali," priblížila polícia.

Muža policajti umiestnili v cele policajného zaistenia. "Bližšie okolnosti a príčiny tohto prípadu, ktorého motívom mala byť fanúšikovská nevraživosť, budú predmetom ďalšieho vyšetrovania," dodali policajti.

Súvisiaci obsah

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti