Hrôza na slovenských železniciach pokračovala aj v piatok. Cestujúci uviazli na dve hodiny v tuneli

Hrôza na slovenských železniciach pokračovala aj v piatok. Cestujúci uviazli na dve hodiny v tuneli
Zdroj: Diváčka Jana

Po tom, ako sa vo štvrtok pokazil rýchlik v poli pri Ladcoch, pokračovali nepríjemnosti na železniciach aj v piatok. Jedna z cestujúcich nám informovala, že tentoraz sa zastavil vlak v najdlhšom železničnom tuneli na trase z Banskej Bystrice do Vrútok. Ľudia tu uviazli bez mála na dve hodiny.

Išlo o rýchlik, ktorý z Banskej Bystrice odchádzal o 9.34 h. „Vlak mal poruchu v tuneli, z ktorého sa nedalo vyjsť. Rýchlik bol plný ľudí, bolo v ňom veľa seniorov aj malých detí. Nedostali sme žiadne oficiálne informácie o tom, čo sa bude diať, nemali sme ani signál. Jeden sprievodca musel kontaktovať ústredie s tým, že kráčal na najbližšie miesto, z ktorého mohol zavolať pomoc,“ napísala nám cestujúca Jana.

Dodala, že všetci ľudia to zvládli, no takéto situácie by sa diať nemali. „Hlavne to podanie informácií. Dúfam, že množstvo takýchto porúch nebude zase len ututlané, ale bude za to niekto niesť aj zodpovednosť,“ dodala.

Hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) Tomáš Kováč potvrdil, že rýchliku 944 sa ráno na tomto úseku pokazil rušeň. „V tuneli stál približne 110 minút. Potom priviezli náhradný, ktorý súpravu odtiahol do Harmanca, kde cestujúci prestúpili do druhého vlaku. Vzniknutá situácia nás mrzí,“ uviedol v stanovisku.

Zdroj: Diváčka Jana

Súvisiaci obsah

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Doprava

Dôležité udalosti