Víkendové počasie bude v znamení extrémnych rozdielov. Na severe čakajte ochladenie, na juhu horúčavy

Víkendové počasie bude v znamení extrémnych rozdielov. Na severe čakajte ochladenie, na juhu horúčavy
Dážď. (Ilustračná foto) Zdroj: TV Markíza

V piatok 5. 8. vyvrcholili horúčavy na celom území Slovenska. Najvyššiu teplotu namerali v Mužli, kde ortuť teplomera dosiahla 37,5 °C. Nad východným Slovenskom bol o niečo chladnejší vzduch, a tak sa vzduch oteplil o niečo menej s maximom v Michalovciach, Ploskom a Michaľanoch na 34,9 °C.

Počasie sa výrazne zmení s príchodom víkendu. SHMÚ informuje, že studený front sa už vyskytuje v Česku a v sobotu 6. 8. príde aj k nám. Sprevádzaný bude búrkami a prehánkami. „Studený front lokálne prinesie prehánky a búrky, najmä na sever územia a postupné ochladenie, no na juhu ešte ojedinele môže byť okolo 35 °C (najmä v Juhoslovenskej kotline). Za ním sa rozfúka silný severný vietor, ktorého nárazy lokálne presiahnu 60 km/h, najmä na západe a východe územia. Front prinesie aj o niečo vlhší vzduch, takže lokálne bude aj dusno, no len prechodne a severný vietor postupne opäť prinesie suchší vzduch,“ informuje SHMÚ.

Kým na Orave a Kysuciach dosiahne teplota 19 °C na juhu sa môže vyšplhať na 36 stupňov. Nočná teplota sa bude pohybovať medzi 22 až 17 stupňov, v údoliach miestami okolo 15 °C.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Počasie

Dôležité udalosti