Ťava je v tom nevinne. Cirkusanta v Stropkove zrejme prešlo auto

Muža v cirkuse zrejme zabila dodávka.
Muža v cirkuse zrejme zabila dodávka. Zdroj: TV Markíza

Ťava je v tom zrejme nevinne. Piatková šokujúca smrť cirkusanta v Stropkove má možno oveľa prozaickejšieho vinníka. Hoci tragédiu najskôr pripísali ťave, vyšetrovanie a zistenia v nemocnici ukazujú na niečo úplne iné.  

Útok ťavy na zamestnanca českého cirkusu Aleš. Táto správa obletela celé Slovensko.  

Principál cirkusu Antonín Aleš potvrdil, že na zamestnanca zaútočila ťava, no zviera podľa neho v žiadnom prípade nie je na vine.  

„Ošetrovateľ náš, bohužiaľ, musím to povedať aj do televízie, oslavoval a ako sa hovorí, zviera nemá rado alkohol, takže asi ucítila trošku toho alkoholu a skutočne ho napadla ťava. Napadla ho veľmi nemilo, pohrýzla ho na ruke, na tvári, viete, je to 500 kilové zviera, takže, bohužiaľ.“ tvrdil nám ešte včera. 

Antonín Aleš ešte pripomenul vplyv horúčav na zvieratá, no opakovane zdôrazňoval alkohol.  

„Viete čo, ten zápach alkoholu asi má svoje. Oslava urobila svoje a zvieratká to asi nemajú radi,“ dodal.

Záchranárov k zranenému mužovi v cirkuse, ktorý hosťoval v Stropkove, zavolali v piatok okolo poludnia.  

„V úvode bola informácia, že bol pohryzený zvieraťom, po ošetrení rán však toto bolo málo pravdepodobné,“ uviedol Marek Pytliak zo Svetu zdravia. 

V nemocnici vo Svidníku, kam ťažko zraneného muža previezli, sa jeho zranenia nepozdávali.  

„Pacient mal sériové zlomeniny rebier na obidvoch stranách, mal zlomenú panvu, zlomeniny viacerých stavcov, mal poranenia kože,“ dodal Marek Pytliak.

A pochybnosti mali aj nad údajmi o čase údajného napadnutia zvieraťom.

Napriek tomu, že muž v nemocnici bojoval o život, cirkusový život sa nezastavil.  

„Určite nie, určite nie, program pokračuje ďalej, zvieratá sú v pohode, chodíme k ťavičkám, nič sa nedeje,“ povedal nám o čosi neskôr principál.  

Policajti si pritom všimli aj nákladné auto, patriace cirkusu, ktoré malo tri kolesá špinavé a len jedno čisté. Principál cez deň v cirkuse nebol, opakoval nám svoju verziu.  

„Dozvedel som sa to okolo dvanástej, to mi volala moja manželka, že zamestnanec leží na zemi a asi zrejme v bolestiach, pochopiteľne, no a zrejme je to overené, že ho pohrýzla ťava. Ťava má obrovský pysk, zuby, je to 500-kilové zviera, trvalo to možno pár sekúnd, ale dopadlo to ako dopadlo,“ opakoval Antonín Aleš.

Kým diváci tlieskali artistom či motorkárom, údajne ťavou napadnutý ošetrovateľ v nemocnici zomrel.  

„Pacient bol zo začiatku pri vedomí, ale pravdepodobne tam došlo k vnútornému krvácaniu, takže jeho stav sa náhle zhoršil, musel byť resuscitovaný, potom opakovane resuscitovaný a nakoniec exitoval,“ informoval Marek Pytliak.  

Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Stropkove začal trestné stíhanie vo veci trestného činu usmrtenia.“ 

„Neviem, neviem, naozaj. Nebol som tu. Nikto pri tom nebol, len jedna dievka, ktorá videla toho pána ležať na zemi, zavolali, lebo to bolo povinnosťou, sanitku a to je pre mňa asi tak všetko, čo viem,“ zmenil neskôr rétoriku principál.  

Viacero nezrovnalostí v celom tragickom prípade vyvrcholili podľa našich informácií priznaním, že nákladné auto z miesta, kde našli muža ležať nehybne na zemi, premiestnila jedna zo zamestnankýň cirkusu. To, že by niekoho autom prešla, odmietla.

Hoci principál viackrát opakoval, že ťava už aj v minulosti v jeho cirkuse človeka napadla a tiež bol pod vplyvom alkoholu, zdá sa, že tentoraz to môže byť inak. Viac detailov odhalí pitva a hlavne znalecké skúmanie. Ťava v tom s najväčšou pravdepodobnosťou asi bude skutočne nevinne.

Pozrite si aj reportáž

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti