Budú sa voziť v nových autách. Polícia chce nakúpiť hybridné SUV a elektromobily

Policajti sa budú voziť v nových autách. Rezort vnútra spustil obstarávanie na nákup stoviek vozidiel za desiatky miliónov. Policajtov chcú posadiť do SUV-čiek s hybridným pohonom. Autá budú už v iných farbách a v úplne novom dizajne, o ktorom hlasovala verejnosť.

Stovky tisíc najazdených kilometrov, priemerný vek 10 rokov, interiér často v zúboženom stave. Polícia disponuje takmer dvoma tisíckami áut, no drvivú väčšinu z nich drží pokope už iba sila vôle.

Na policajných autách odchádzajú najčastejšie nápravy, brzdy i spojky. Zabrať dostáva aj interiér. Stáva sa, že technici opravia jednu vec, no zakrátko sa pokazí druhá.

Rezort vnútra sa preto pustil do veľkej obmeny vozového parku polície. V uplynulých dňoch vypísal súťaž na nákup vyše 700 nových áut pre policajtov za takmer 30 miliónov eur.

V drvivej väčšine plánujú nakúpiť terénne SUV vozidlá s ekologickým plugin hybridným pohonom, celkovo až 607 kusov.  V súvislosti s tým plánujú obstarať aj nabíjacie stanice, ktoré by boli k dispozícii na jednotlivých policajných oddeleniach. V procese je aj nákup desiatok čisto elektromobilov.

Vozidlá nakúpia už nie v bielej ale vo farbe striebornej metalízy. Je to preto, že polícia prechádza modernizáciou a jej autá už budú v nových žlto modro strieborných farbách, o podobe nového dizajnu prednedávnom hlasovala aj verejnosť.

Problémom môže byť následne aj dodacia doba, na niektoré autá totiž zákazníci v súčasnosti čakajú aj dlhé mesiace.

Viac v reportáži hore

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti