Detský komisár chystá veľký výskum: Chce sa pýtať detí, čo ich trápi a aké majú problémy

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Zdroj: TASR

Nový komisár pre deti Jozef Mikloško plánuje v októbri zrealizovať výskum, ktorý bude mapovať názory 1200 detí. Jeho výsledky by mal mať už v novembri. Výskum Mikloško považuje za základ pre svoju ďalšiu prácu v prioritných oblastiach, priblížil pre TASR.

"Bude zisťovať názory detí - čo ich teší, čo, naopak, trápi, čoho sa boja, čo oni pokladajú za ich reálne problémy, čo by podľa ich názoru zlepšilo ich život," priblížil komisár. Deti chce v prvom rade počúvať a ich názory rešpektovať.

Od začiatku svojej pôsobnosti na Úrade komisára pre deti do konca júna prijal Mikloško 56 podnetov. "Všetky som pridelil odborným pracovníkom, ktorí v jednotlivých prípadoch aktívne konajú," uviedol komisár s tým, že podnety sú momentálne otvorené.

Medzi nosnými témami riešených podnetov sú podľa Mikloška zverenie dieťaťa do osobnej starostlivosti po rozvode či rozchode rodičov a dodržiavanie režimu stretávania sa s deťmi. Ďalšími sú šikana v škole, najmä detí medzi sebou, a nedostatok kapacít v materských školách. "Niekoľko podnetov bolo ohľadom riešenia  konkrétnych problémov ukrajinských detí na Slovensku," doplnil komisár.

Začiatkom októbra sa chce Mikloško stretnúť s detskými lídrami a zástupcami detských parlamentov, kde bude s deťmi bližšie diskutovať o ich problémoch. "V októbri taktiež prebehne stretnutie zamerané na rodičovské konflikty, keďže ide o hlavnú tému, s ktorou sa na úrad verejnosť obracia," oznámil Mikloško.

Prečítajte si tiež:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Sociálne veci

Dôležité udalosti