Dráma vo Veľkom Krtíši. „Stála na balkóne a kričala, no pomôcť sa jej nedalo, bola už v ohni. Na ten pohľad nikdy nezabudnem...“

Reportáž z Televíznych novín sa automaticky prehrá po reklame

Na ten pohľad nikdy nezabudnú! Ľudia z bytovky vo Veľkom Krtíši sa stále nespamätali z nešťastia, ktoré sa v dome stalo v sobotu.  77-ročná pani Ružena nevedela uniknúť pred plameňmi a márne volala o pomoc.  V dome stále nejde elektrina ani plyn, no ľudia sú radi, že zachránili aspoň samých seba.

"Ona bola na balkóne a kričala, pomôžte mi, len jej sa nedalo pomôcť, lebo sa dvere nedali vykopnúť a potom to už celé na tých chlapov vybuchlo," povedala nám očitá svedkyňa.

"Som zo spálne kukala a nemohla som jej pomôcť, bola už v ohni...nikdy nezabudnem na ten pohľad," dodala.

Plamene šľahali z bytu, kde žila 77-ročná pani Ružena. Jej susedka si myslí, že zapálila sviečku, pretože v týchto dňoch si pripomínala úmrtie svojho syna. Suseda vraví, že v dome nefungovali hydranty. Oheň si podľa svedkyne všimli chlapi idúci po blízkej ceste, hneď chceli pomôcť. Dnes sme sa do poškodeného vchodu v  bytovke šli pozrieť.

Horieť začalo pravdepodobne v spomínanom byte . Ľudia ešte ani dnes nemajú plyn či elektrinu. Hovoria, že to tak bude asi do zajtra, kedy by mal prísť statik."

Oheň poškodil aj iné byty, niektorých susedov museli ošetriť záchranári.

V bytovke sme dnes stretli aj policajtov, dokumentovali vzniknuté škody. Niektorí obyvatelia si odnášali svoje veci, iní prinášali čistiace prostriedky. V bytovke cítiť silný zápach. Čo presne a prečo sa stalo, budú zisťovať experti aj vyšetrovatelia.

Pozrite si aj reportáž hore

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti