Kuffovci majú pri Kežmarku poriadne problémy. Unikli videá, na ktorých si vybavujú účty s farmármi

Reportáž z Televíznych novín sa automaticky prehrá po reklame

Spory o pozemky, vyhrážky a päste. Rodina Kuffovcov má v okolí Kežmarku poriadne problémy. Pre spor o poľnohospodársku pôdu si vyslúžili už viacero obvinení z trestných činov. Na videu dokonca vidno, ako jeden z Kuffovcov fyzicky napadol konkurenčného farmára. Poslanec Filip Kuffa sa bráni a tvrdí, že všetko ukáže vyšetrovanie.

Gregor Kuffa je pre spor o práva na obrábanie poľa ochotný sa aj postaviť pred traktor. V inom zábere môžete vidieť jeho manželku, ako pred traktorom stojí so svojím malým synom na rukách. Video zverejnil portál Aktuality. 

Ďalšie video zachytáva situáciu z toho istého dňa minulého leta. Účty s farmármi si vybavujú ďalší z Kuffovcov - Marek a Rafael. Výsledkom je obvinenie zo zločinu lúpeže a výtržníctva pre Mareka Kuffu. Jeho brat Rafael má na krku len údajné výtržníctvo. Gregor Kuffa zase za incident s traktorom podal trestné oznámenie za štvornásobný pokus o vraždu jeho, jeho manželky a dvoch malých detí. Poslanec a brat aktérov z videa Filip Kuffa sa neskôr vyjadril na Facebooku.

„To, komu sa vyhrážali smrťou, je on. Dokonca tam boli moji dvaja malí synovci, ktorí v tom čase nemali ani dva roky. Poslanec tvrdí, že video treba zverejniť od začiatku incidentu.

„Keď sú to takí novinárski šváby, že toho nie sú schopní, tak to video zverejním ja, aby bolo jasné, že čo sa tam udialo na tom spornom pozemku,“ doplnil Filip Kuffa. Neskôr si však zverejnenia videa na radu právnikov rozmyslel.

Druhou stranou konfliktu je konateľka firmy Heba Henrieta Bagoňová a jej zamestnanec Radoslav Ksiažek. Ten sa nám vyjadril na kameru ohľadom ďalšieho incidentu, počas ktorého ho mali v aute napadnúť už aj samotní poslanci Štefan a Filip.

Celú kauzu stále vyšetrujú. Štefan a Filip Kuffovci si už stihli podať aj žiadosť o zrušenie obvinenia podľa paragrafu 363. Generálny prokurátor Maroš Žilinka im žiadosť zamietol.

Reportáž si môžete pozrieť hore vo videu.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti