Dovolenka v epicentre požiarov v Chorvátsku: Slovenská moderátorka opísala dramatické chvíle

Dovolenka v epicentre požiarov v Chorvátsku: Slovenská moderátorka opísala dramatické chvíle
Zdroj: TV Markíza

Moderátorka a dabingová herečka Barbora Chlebcová, ktorej hlas poznáte aj z markizáckych filmov a seriálov, mala tento rok dramatickú dovolenku. V Chorvátsku bola s rodinou v čase, keď tam vypukli prírodné požiare. Do Telerána prišla porozprávať, čo zažili.  

Nedávne požiare v okolí miest Vodice a Šibenik boli najrozsiahlejšie za posledné roky. Ani domáci obyvatelia, ktorí sú na podobné situácie zvyknutí, si na takéto veľké požiare nepamätajú. V epicentre sa dokonca ocitla aj Barbora. 

„Boli sme práve na pláži, keď začalo horieť. Dym sa rýchlo šíril, až sa zotmelo,“ prezradila. 

Napätú situáciu prečkali v apartmáne a čakali, čo sa bude diať. Sledovali domáce správy a boli pripravení aj na krajnú možnosť - evakuáciu. 

Hasiči dostali oheň pod kontrolu po troch dňoch. Všade bolo vidieť popol a cítiť dym. Barbora s rodinou nakoniec neodišla z dovolenky skôr, no prezradila, aké mali šťastie. Viac si pozrite vo videu.  

​Aktuálne horí na chorvátskom ostrove Hvar 

Desiatky chorvátskych hasičov sa aj s pomocou hasiacich lietadiel pokúšajú dostať pod kontrolu lesný požiar, ktorý vypukol v nedeľu (7. 8.) popoludní na ostrove Hvar a vyžiadal si aj jeden život. 

Požiar ohrozoval obytné oblasti v blízkosti mesta Stari Grad. Jeden muž prišiel o život, keď sa snažil, aby plamene nezachvátili jeho majetok.

Prečítajte si tiež:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Cestovanie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.