Domáce

Aké trendy ovládnu tohtoročné Vianoce?

Vianoce
Zdroj: PR článok

Výrazný vplyv bude mať sneh a ľad.

Snáď v každej rodine sú Vianoce najočakávanejším obdobím roka a to nielen vďaka pracovnému voľnu či rozdávaniu darčekov. Najkúzelnejšia na Vianociach je rodinná pohoda a  atmosféra.

Okrem kapustnice, kapra, či koláčikov od babičky si nedokážeme Vianoce predstaviť bez krásne ozdobeného stromčeka. Avšak, dnes podlieha móde nielen oblečenie, ale aj vianočná výzdoba. Tohtoročné Vianoce tak budú odeté prevažne do bielej farby.

Biela farba tento rok patrí k Vianociam vďaka vracajúcemu sa trendu prírodných motívov a teda najmä vďaka motívu snehu a ľadu. Stromčeky a adventné vence budú zasnežené vďaka vzhľadovo súvisiacemu sklu.

Z tohto materiálu budú vyrobené aj ďalšie vianočné dekorácie ako napr. sklenené figúrky, hviezdičky, ale aj cencúle, vetvičky, lístky, kvetinky či zvieratká. Bielu atmosféru bude dotvárať taktiež vlna, či papier.

 

Moderným vianočným trendom je LED osvetlenie, ktoré je ekologickejšie a lacnejšie. Biela farba bude nakoniec dominovať aj papierovým dekoráciám, reťaziam, či baliacemu papieru.

Avšak ani tieto Vianoce nebudú jednofarebné. Okrem bielej farby sú trendy aj ďalšie variácie. Veľmi elegantnou alternatívou bude tmavofialová, ktorá navodzuje pocit luxusu. Táto farba v sebe snúbi tmavomodrú, grafitovo čiernu, dymovo sivú, či prípadne gaštanovú farbu.

K týmto farbám sa náramne hodí kovový lesk. Kov a sklo je často kombinované s vzácnymi druhmi dreva a prekvapivo aj riflovinou. Tento trend bol inšpirovaný 20-tymi rokmi minulého storočia.

 

Absolútnou protiváhou najrozšírenejšej bielej je čokoládový štýl. Ten vkusne kombinuje okrovú farbu s bronzovou, tehlovou, či tmavo červenou a zlatou. Príznačné pre tento štýl sú textúry. Okrem moderného skla či kovu sa v značnej miere využíva prírodná kôra, či drevo bez akýchkoľvek úprav.

Do vianočnej módy sa tento rok vracia aj elektrický retro štýl zo 70-tych rokov minulého storočia, ktorého základom sú žiarivé farby priťahujúce pozornosť. Trávovo zelená, žltá, sýto modrá.

Najbežnejším tvarom tohto štýlu sú kocky, vetvičky, ale aj kvietky, či vtáci. To všetko dopĺňajú grafické vzory, alebo výšivky – ktoré sú samozrejme v pestrých farbách. Najbežnejším materiálom je koža, farebné plátno a samozrejme sklo a kov.

Tento rok sa bude takisto nosiť aj „štýl nevinnosti“. Jeho základom sú dekorácie, ktoré sú jemné, krehké, bez zbytočných čačiek. Využívajú sa tu pastelové farby, najmä čisto biela, sivá, mentolová a ľahká modrozelená. Toto všetko môže dopĺňať strieborná.


Zo všetkých prezentovaných štýlov hrá svetlo hlavnú úlohu práve tu. Okrem skla je to využitý porcelán, či keramika, ale aj prírodné drevo a papier. Využívanými tvarmi sú hviezdičky a srnky. Veľmi prekvapivé je aj využitie motívov Buddhu.

Z vyššie uvedeného textu je zrejmé, že súčasné vianočné trendy síce podliehajú móde, ale tá sa paradoxne vracia k tradícii. A práve tradičné motívy môžu vytvoriť našim Vianociam takú atmosféru, akú potrebujeme.


PR ČLÁNOK

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.