O krok bližšie k vyriešeniu megalúpeže luxusných hodiniek. Polícia obvinila cudzinca

Reportáž z Televíznych novín sa automaticky prehrá po reklame

Megalúpež v Bratislave je objasnená. Polícia vypátrala páchateľa, ktorý vlani spolu s komplicom vykradol luxusnú predajňu s hodinkami. Na svedomí má aj ďalšie trestné činy.

V auguste 2021 (12.8.) prepadla dvojica páchateľov luxusný butik v hoteli na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave. Odniesť si mala 19 kusov exkluzívnych hodiniek v hodnote 350-tisíc eur. Po necelom roku sa polícii podaril úspech v podobe obvinenia jedného z páchateľov. Lupič pritom nie je Slovák.

„Obvineniu z obzvlášť závažného zločinu lúpeže spáchaného formou spolupáchateľstva v jednočinnom súbehu s prečinom poškodzovania cudzej veci čelí 44-ročný občan Chorvátska,“ uviedla polícia na sociálnej sieti.

Podľa doposiaľ zistených informácií neznáma dvojica prišla do predajne s hodinkami tesne pred zatvorením, v čase okolo 18.54 h. Predavačku, ktorá otvorila dvere na predajni obvinený zatlačil pod hrozbou použitia kasera na zem v rohu predajne a následne jej z kabelky odcudzil peňaženku s obsahom finančnej hotovosti a dokladov. Druhý z páchateľov medzitým kladivom rozbil sklenenú vitrínu, v ktorej sa nachádzali luxusné hodinky značky Hublot.

Druhý páchateľ je stále neznámy. 

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti