Domáce

Príjemné teploty zostanú. Pripravte si však dáždniky

Jarné počasie.
Zdroj: shuterstock.com

Slovensko sa bude pohybovať v pásme 10 až 15 stupňov, pričom na juhu bude zhruba o dva až tri stupne teplejšie.

Ako sa bude počasie meniť v ďalších dňoch, tak aj o tom je dnešná predpoveď.

Družica:

Dnešné slnečné, prípadne málo oblačné počasie v strednej Európe a teda aj u nás bolo ešte pod vplyvom tlakovej výše, ktorej výbežok k nám zasahoval od východu. Zajtra sa už situácia zmení, keďže sa k nám priblíži od juhozápadu tlaková níž najprv so svojou rozsiahlou oblačnosťou a neskôr k večeru aj so zrážkami.

Zrážky:

Zrážky sa teda k nám začnú nasúvať od juhozápadu až v neskorých popoludňajších a večerných hodinách. Intenzívnejšie sa prejavia v noci zo stredy na štvrtok. Iná situácia je v Stredomorí, kde z oblačnosti tlakovej níže už prší a vyskytujú sa aj búrky.

Teploty:

Pred rozsiahlou brázdou nízkeho tlaku vzduchu k nám dnes prúdil teplý vzduch od juhozápadu. No a keďže sa celý tento systém bude približovať do vnútrozemia, tak toto teplé prúdenie do strednej Európy bude pokračovať aj zajtra. Slovensko teda zatiaľ zostane v pásme 10 až 15 stupňov, pričom na juhu bude zhruba o dva až tri stupne teplejšie aj napriek tomu, že sa počasie začne zhoršovať.

Vietor:

Vietor počas dnešného dňa postupne zosilňoval až dosahoval v nárazoch rýchlosť miestami okolo 50 km/hod, ale na vrcholoch Tatier mal lokálne aj silu víchrice. Zajtra bude fúkať od juhovýchodu zhruba rýchlosťou do 30km/hod, v nárazoch do 45.

Doprava:

Zajtra si dajte pozor v ranných hodinách na ojedinelé hmly, alebo nízku oblačnosť, ktoré vás sem tam môžu na cestách prekvapiť. No a takisto bude fúkať lokálne silnejší nárazový vietor. Na severe stále platí upozornenie na možnosť namrznutého povrchu ciest, pretože tu sa teploty nad ránom pohybujú slabo pod nulou, alebo okolo nuly, takže spomaľte.

Noc:

Dnešná noc bude ešte stále pokojná, prevažne jasná až polojasná. A bude aj o čosi teplejšia. Teplota do rána poklesne na 6 až -2 stupne. Fúkať bude mierny juhovýchodný vietor, ktorý len prechodne v nárazoch zosilnie.

Západné Slovensko:

Na západnom Slovensku však už nebude také slnečné počasie aké sme mali dnes. Spočiatku bude iba malá oblačnosť, ale od juhu začne postupne pribúdať a k večeru z nej môže už aj slabo zapršať. Teplota vystúpi stále vysoko, a to na 14 až 18 stupňov. Fúkať bude juhovýchodný vietor, lokálne v nárazoch do 40 km/hod.

Stredné Slovensko:

Aj na strednom Slovensku bude zajtrajší deň spočiatku polojasný. Postupne bude od juhu pribúdať oblačnosť, z ktorej však začne popŕchať až zajtra k večeru. Zrážky sa budú nasúvať od juhu. Na severe vystúpi teplota na 12 až 14stupňov, smerom na juh sa oteplí do 17.

Východné Slovensko:

No a na východe nášho územia si ešte aj zajtra užijete spočiatku polojasný, neskôr od juhu až oblačný deň. Zrážky by mali prísť až v podvečerných hodinách. Teplota sa tu vyšplhá od 13 stupňov na severe, do 17 až 18 na juhu krajiny. Fúkať tu bude mierny juhovýchodný vietor.

Hory:

Na našich horách bude zajtra ešte stále prevládať počasie vhodné na lyžovačku. Teda najmä v tých vyššie položených strediskách. Počasie bude polojasné k večeru až oblačné. Rátajte však s tým, že postupne sa rozfúka silnejší vietor. V nadm. výške 1500m bude okolo 5 až 6 stupňov.

Biopredpoveď:

Biopredpoveď sa zajtra zmení na 2, čo je slabá až mierna záťaž.

Predpoveď na ďalšie štyri dni:

Vo štvrtok už budeme zaručene potrebovať dáždniky, pretože počasie bude oblačné až zamračené, na viacerých miestach s dažďom, alebo s prehánkami, snežiť bude až vo vysokých horských polohách. Napriek škaredému počasiu bude ešte stále pomerne teplo, kedy teplota vystúpi na 9 až 17 stupňov.

V piatok bude oblačnosť nad našimi hlavami premenlivá. Na viacerých miestach bude ešte občas pršať, alebo sa vyskytnú prehánky, vo vysokých horských polohách snehové. Teplota sa bude pohybovať od 9 až 16 stupňov.

V sobotu bude už o niečo krajšie. Prevažne polooblačno s prehánkami, ktoré sa vyskytnú iba ojedinele. V nedeľu bude pre zmenu na oblohe opäť viac oblačnosti a samozrejme aj zrážok. Cez víkend vystúpi teplota od 7 do 15st.

BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.