Rušný záver týždňa pre políciu. Vranovčanka šoférovala napriek zákazu, Trnavčan nedokázal stáť na nohách

Zastavený muž v Trnave.
Zastavený muž v Trnave. Zdroj: Facebook/Polícia SR - Trnavský kraj

Policajti vo Vranove nad Topľou zaznamenali v nedeľu podvečer zaujímavý úlovok. Muži zákona spozorovali na Dlhej ulici osobné vozidlo zn. Škoda Fabia, ako sa pohybuje po ceste zo strany na stranu. V dôsledku toho sa rozhodli vozidlo zastaviť. Pri kontrole policajti 40-ročnú vodičku podrobili dychovej skúške na alkohol.

Tá odhalila, že vodička mala v krvi v prepočte viac ako tri promile alkoholu. To však nebolo všetko. Príslušníci polície zároveň zistili, že za jazdu pod vplyvom alkoholu ženu v predchádzajúcich 24 mesiacoch už odsúdili.

Na základe toho ju zadržali a eskortovali do cely policajného zaistenia. Vranovskí dopravní policajti jej zároveň vzniesli obvinenie pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Nedokázal stáť na nohách

Krušný záver uplynulého týždňa mali aj príslušníci pohotovostnej motorizovanej jednotky (PMJ) v Trnave, ktorí si na ulici Andreja Hlinku všimli Škodu Octavia. Vozidlo jazdilo zo strany na stranu s defektom, a tak už šlo len na disku. Muži zákona preto auto zastavili a 48-ročného vodiča vyzvali, aby z neho vystúpil.

Hoci výzvu uposlúchol, hladina alkoholu spôsobila, že nedokázal stáť, len sedieť na obrubníku. V tom čase už na miesto dorazila aj privolaná druhá hliadka PMJ. Policajti vodiča podrobili opakovanej dychovej skúške, ktorá odhalila takmer tri promile alkoholu.

Aby toho nebolo málo, príslušníci ozbrojených síl zistili, že krátko pred zastavením muž nezvládol vychádzanie z parkovacieho miesta a poškodil pri tom iné odstavené auto.

Polícia už nezodpovedného vodiča rieši v tzv. superrýchlom konaní pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Na rozhodnutie súdu si počká v policajnej cele.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti