Zdrogovaný vyskočil z okna so synom v rukách. Teraz súd rozhoduje o jeho treste

Reportáž z Televíznych novín sa automaticky prehrá po reklame

Bánovčan, ktorý vyskočil z okna s maloletým synom v rukách, sa v pondelok (8.8.) postavil pred sudcu. Vinia ho z toho, že mohol vtedy len štvorročnému synovi vážne ublížiť. Otec chlapca bol pod vplyvom drog.

Všetko sa to stalo pred pol rokom v bytovom dome v Bánovciach nad Bebravou. Muž (28) mal podľa prokuratúry vyskočiť so synom v rukách z prízemného bytu.

"Vzal na ruky svojho maloletého syna AB narodeného 2.2.2017 a s týmto vyskočil z okna bytu nachádzajúcom sa vo výške 4,1 metra nad zemou, do priestoru pod oknom bytu, do bezprostrednej blízkosti hustého ihličnatého kra a betónovej plochy," povedal okresný prokurátor.

Otec syna sa na súde obhajuje tým, že bol pod vplyvom pervitínu a myslel si, že sú v byte zlodeji a chcú ublížiť jeho synovi. Chcel ho vraj len chrániť.

"Môjmu milovanému synovi by som nikdy neublížil," vyjadril sa obžalovaný Oliver Beňačka. Za nerozvážnosť pod vplyvom drog hrozí, že strávi za mrežami dva až päť rokov.

"My sme presvedčení o tom, že ten skutok nie je trestným činom a dúfam teda, že bude klient oslobodený spod obžaloby," tvrdí obhajca Rastislav Škultéty.

Muž užil drogy prvýkrát už pred desiatimi rokmi. Zo súdu bez slova putoval späť do väzby.

Sudkyňa pondelkové pojednávanie odročila na 31. augusta, kedy by mal byť známy už aj rozsudok.

Viac si pozrite v reportáži vyššie.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti