Druhý muž piťovcov sa dostal na slobodu skôr. Netušili o tom poškodení, ani svedkovia

Druhý muž piťovcov sa dostal na slobodu skôr. Netušili o tom poškodení, ani svedkovia
Sporná fotografia. Zdroj: reprofoto: tvnoviny.sk

Matej Šalaga, niekdajší člen obávaného mafiánskeho gangu piťovcov, je na slobode. Ako informuje portál Startitup, dvojku gangu po Jurajovi Ondrejčákovi alias Piťovi prepustili pred pár týždňami. Informáciu citovanému zdroju potvrdil Šalagov advokát Ondrej Mularčík.

„Áno, je na slobode. Prepustili ho na základe žiadosti o predčasné prepustenie. Všetko je v súlade so zákonom. O jeho prepustení rozhodol súd,“ uviedol Mularčík, avšak presný termín a podmienky prepustenia si nepamätá.

O prepustení Šalagu však údajne dodnes nikoho neinformovali. Netušili o tom ako poškodení, tak ani svedkovia.

Prečítajte si tiež:

​Šalaga s Ondrejčákom urobili veľké priznanie a na Špecializovanom trestnom súde v máji 2021 uzavreli dohodu o vine a treste. Gaťa, ako znie prezývka Šalagu, sa priznal k účasti na dvoch vraždách, za čo dostal trest vo výške 13 rokov a štyri mesiace.

Za mrežami strávil približne desať a pol roka. Posledné obdobie strávil vo väznici s najnižším stupňom stráženia v Dubnici nad Váhom, kde si svoj trest odpykával napríklad aj bratislavský podnikateľ Ladislav Bašternák.

Fotografie

V roku 2016 sa v médiách objavila snímka z Kuby, ktorá zachytáva Juraja Ondrejčáka a Mateja Šalagu s predsedom parlamentu a šéfom hnutia Sme rodina Borisom Kollárom. Spolu s nimi je na fotografii aj Tomáš Rajecký, ktorého meno figurovalo medzi piťovcami v takzvaných mafiánskych zoznamoch.

Prečítajte si tiež:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti