Nespokojnosť zdravotníkov pokračuje. Odborári sa s premiérom opäť nedohodli

Reportáž z Televíznych novín sa automaticky prehrá po reklame

Lekárski odborári po necelom mesiaci pokračovali v rokovaniach s premiérom Eduardom Hegerom o zvyšovaní platov. Zástupcovia lekárov prišli na stretnutie na Úrade vlády SR krátko pred 11. hodinou. Popri platoch požadovali aj lepšie pracovné podmienky či férové financovanie nemocníc.

Rokovanie však skončili bez konkrétneho návrhu rastu platov pre lekárov a sestry, uviedol po stretnutí šéf Lekárskeho odborového združenia Peter Visolajský. Potvrdil, že došlo k dohode iba na jednej z ôsmich požiadaviek lekárov. Na jeseň by sa malo zrušiť zdaňovanie vzdelávania lekárov.

Za jeden stôl si s premiérom opäť sadnú na budúci týždeň v pondelok (15.8.). 

O rokovaniach

Na rovnaké miesto prišli žiadať lepšie podmienky aj v polovici júla. Za stôl si vtedy sadli lekári, premiér a minister financií. Premiér Heger sa vtedy odmietol vyjadriť k tomu, či už vôbec nejaký návrh odborom ponúkol.

Prečítajte si tiež:

Obe strany si bez ďalších podrobností vzali čas a oznámili, že sa chcú dohodnúť práve dnes. Navyše na štvorhodinovom stretnutí vtedy chýbal minister zdravotníctva či ďalšie zdravotnícke organizácie. Tie na rokovaní nie sú ani tentokrát. 

Vypočujte si vyššie vyjadrenie predsedu lekárskych odborárov, ktoré nám poskytol pred rokovaním na Úrade vlády.

Téme sa budeme viac venovať v Televíznych novinách o 19.00 hodine.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zdravotníctvo

Dôležité udalosti