Polícia vystopovala lúpežníkov, ktorí prepadli banku v Bratislave. Hrozí im až doživotie

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Bratislavská kriminálka odhalila a obvinila dvoch mužov, ktorí sa vlámali do banky v bratislavskom Ružinove. Obvineniu z obzvlášť závažného zločinu lúpeže spáchaného formou spolupáchateľstva čelia dvaja muži. Ide o 31-ročného Maroša F. z okresu Bardejov a 30-ročného Maroša B. z okresu Trenčín.

Vo štvrtok 28. júla dvojica vošla do pobočky banky na Seberíniho ulici v Bratislave. Boli ozbrojení krátkymi strelnými zbraňami. Zamestnancom sa vyhrážali, že zbrane použijú, ak im nedajú peniaze. Pracovníci im z obavy o život dali 170-tisíc eur. Lúpežníci ich zamkli v priestoroch chodby a ušli. Polícia začala prípad okamžite vyšetrovať a kamerové záznamy z banky aj pred vchodom zverejnili na sociálnej sieti.

Prečítajte si tiež:

Polícia dodáva, že pri vyšetrovaní oslovili 52 inštitúcií, ktoré im poskytli svoje kamerové záznamy k možnej príchodovej a únikovej trase páchateľov. 

„Kriminalisti na základe získaných informácií, ale aj na základe vlastnej operatívno-pátracej činnosti, vykonaných expertíz zaistených stôp a medzinárodnej policajnej spolupráce zadovážili také dôkazy, ktoré umožnili vzniesť obvinenie konkrétnym osobám. Policajti bratislavskej krajskej kriminálky intenzívne vykonávajú aj naďalej všetky nevyhnutné a potrebné úkony k zisteniu aktuálneho pohybu a pobytu obvinených mužov,“ uviedli policajti.

Nevylučujú, že muži sa nachádzajú v zahraničí. Zároveň ďakujú verejnosti, ktorá im pomohla pri objasnení lúpeže. Ak máte akékoľvek informácie o mieste pobytu obvinených, volajte na číslo 158, alebo napíšte súkromnú správu na účte polície na Facebooku, alebo informácie odovzdajte na najbližšom útvare policajného zboru.

Mužom v prípade dokázania viny hrozí 15 až 25 rokov alebo doživotie.

Pozrite si zábery z bezpečnostnej kamery, ako lúpež v Bratislave prebehla:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti