Ťava nezabíjala. Pitva odhalila, čo je príčinou smrti cirkusanta v Stropkove

Reportáž z Televíznych novín sa automaticky prehrá po reklame

Tragickú smrť 59-ročného českého cirkusanta v Stropkove nemá na svedomí ťava. Priznáva to principál cirkusu Aleš tretí deň po tragédii a nevylučuje to ani polícia. Muža prešlo auto.

Čo sa v osudný deň stalo? Jedna zo zamestnankýň chcela v uplynulý piatok ráno v rámci cirkusového areálu previezť autom seno pre zvieratá. Muža, ktorý zrejme spal pod ním, si nevšimla. „Nedopatrením, bohužiaľ,“ hovorí principál Antonín Aleš.

To, čo už potvrdzuje aj samotný principál cirkusu, nevylučuje ani polícia. Tá totiž pracuje s viacerými verziami.

„Jednou z nich je aj tá, že k zraneniam, ktorým osoba podľahla, mohlo dôjsť pri manipulácii s autom,“ tvrdí hovorca prešovskej krajskej polície Daniel Džobanik.

Najprv bola vinníkom ťava

V uplynulý piatok (5.8.) podvečer, keď zamestnanec cirkusu po nahlásenom napadnutí zvieraťom vo svidníckej nemocnici zomrel, jeho šéf tvrdil, že útočila ťava.

„Ošetrovateľ náš, bohužiaľ, musím to povedať aj do televízie, oslavoval. A ako sa hovorí, zviera nemá rado alkohol. Ťava asi trocha ucítila a napadla ho. Veľmi nemilo, pohrýzla ho na ruke, na tvári. Viete, je to 500-kilové zviera, takže, bohužiaľ,“ hovoril minulý týždeň Antonín Aleš.

​Nemocnica však spochybnila, že by mužovi zranenia spôsobilo zviera.

„V úvode bola informácia, že bol pohryzený zvieraťom. Po ošetrení rán však to bolo málo pravdepodobné. Pacient mal sériové zlomeniny rebier na obidvoch stranách, mal zlomenú panvu, zlomeniny viacerých stavcov, mal poranenia kože,“ uviedol Marek Pytliak z Nemocnice Svet zdravia Svidník.

Policajti si zasa všimli nákladné auto patriace cirkusu, ktoré malo tri kolesá špinavé a len jedno čisté. Aj to im naznačovalo, že verzia o ťave nebude presná.

„Polícia okolnosti úmrtia 59-ročného muža preveruje. K prípadu bol pribratý aj znalec z odboru zdravotníctva,“ povedala po tragédii hovorkyňa prešovských krajských policajtov Jana Ligdayová.

No a pitva teraz podľa našich informácií potvrdila, že zamestnanec cirkusu zomrel na následky polytraumy po prejdení nákladným autom.

V utorok už principál cirkusu Antonín Aleš situáciu príliš komentovať nechcel. No neodpustil si poznámky aj na slovenskú realitu s medveďmi. „Nezlosťte sa na mňa. Tu vám medvede žerú ľudí a vy tu z toho urobíte boom, akoby to bola druhá svetová vojna. Horšie ako na Ukrajine,“ vyjadril sa.

Český cirkus vo svojom slovenskom turné pokračuje. No aj naďalej sa čaká nielen na výsledky policajného vyšetrovania, ale aj na výsledky znaleckého skúmania.

Viac v reportáži vyššie.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti