Mali ho škrtiť, rozštvrtiť a zabetónovať. V prípade z juhu Slovenska figurujú muži zo známych káuz

Reportáž z Televíznych novín sa automaticky prehrá po reklame

Najskôr ho vraj zaškrtili, potom rozštvrtili a nakoniec zabetónovali. Policajti vyšetrujú brutálnu vraždu z juhu Slovenska, no dodnes za ňu nikto nepyká. V prípade figurujú muži zo známych káuz.

Všetko sa to malo začať únosom. Štefana Bednára, ktorý bol konateľ firmy a zároveň údajne nastrčený biely kôň, vraj najskôr väznili v byte. Televízia Markíza získala výpoveď Norberta Kosťova, ktorý vraždu policajtom pred tromi rokmi opísal. Tvrdí, že boli traja. Obeť podľa neho zabil Robert Tóth prezývaný Čučo.

„Vrátili sme sa do bytu, vtedy Bednár už nejavil známky života, nehybne ležal v kúpeľni na zemi. Čučo mi neskôr povedal, že ho zaškrtil. Prikázal, aby sme ho dali do vane. Na to zobral nôž a prerezal mu krk,“ povedal Norbert Kosťov v roku 2019 na NAKA.

Kosťov: Hlavu mu rozsekal sekerou

Malo sa to stať v januári 2005. Bednár stále figuruje v pátracom systéme, no hľadajú ho pre podvod. Kosťov tvrdí, že nebohého na druhý deň vyzliekli a elektrickou pílou rozrezali na viac častí. Tie mali zabaliť do fólie a odniesť v kufroch.

Muži sa vraj najskôr pokúšali tela zbaviť v lese neďaleko Farnej. Pozostatky obliali benzínom a podpálili. Nechceli však horieť. No a po ceste späť ešte zapadli. Museli si privolať traktor z neďalekého družstva.

Potom sa mali presunúť do domu s garážou.

„Časti tela sme rozrezali približne na 10-centimentrové kusy. Striedali sme sa pri tom všetci traja. Pamätám sa, ako Čučo sekerou rozrezal Bednárovi hlavu a vybil mu zuby, pretože tvrdil, že zuby sú jediná vec, ktorá nás môže potopiť,“ vyjadril sa Kosťov v roku 2019.

Tvrdí, že pozostatky vložili do vedier a zabetónovali. Vyhodiť ich mali údajne do vody po ceste z Farnej do Štúrova. Robert Tóth prezývaný Čučo vinu na vražde odmieta.

„Nie, nie je to pravda. Nezavraždil som ja nikoho a ďalej sa k tejto veci nebudem vyjadrovať, keďže ani nechcem, prebieha vyšetrovanie,“ tvrdí.

Na iné otázky po porade s právnikom odpovedať nechcel. Tóth je totiž aj korunný svedok vraždy bosa sýkorovcov. Len pred niekoľkými týždňami vyvolal rozruch v Štúrove.

Aj Norbert Kosťov je pre policajtov známa firma. Aktuálne sedí v Maďarsku vo väzbe pre iné dve vraždy. Policajti z NAKA ale v prípade likvidácie Štefana Bednára spred 17 rokov nikoho neobvinili. Prokuratúra nám potvrdila, že vyšetrovanie minulý rok prerušili.

Viac sa dozviete z reportáže vyššie. Upozorňujeme, že nie je vhodná pre maloletých divákov a ľudí s citlivou povahou.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti