Domáce

Obyvateľov Veľkého Krtíša trápi nočný fantóm

dom.jpg
Zdroj: TV Markíza

Celá štvrť je už s nervami v koncoch.

Po nociach nespia a večer sa boja vyjsť na ulicu. Veľkokrtíšanov desí nočný fantóm. Z rodinných domov vo vilových štvrtiach si urobil zlatú baňu. "Ja som bol na nočnej, manželka sama doma a prídem domov, pozerám, hneď mi oči padli na stopy po páčidle," hovorí majiteľ vykradnutého domu. 


Nočný fantóm sa do rodinných domov zakráda väčšinou po polnoci. Bez zábran chodí po dome, kým jeho nič netušiaci majitelia spia. "O druhej v noci som sa zobudila na nejaký šuchot," hovorí majiteľka vykradnutého domu Klára Ľalíková. Že mali v dome neželaného hosťa spozorovali až ráno.

"Niekoľko metrov od vás a neviete o tom, šuflíky, sekretár, vypáčené všetko," hovorí pani Ľalíková.  Zlodej berie peniaze a šperky - tie si dokonca vyberá. Zmizli len zlaté.

Obyvatelia v rodinných domoch majú strach. Nočné vlámačky v meste sa opakujú už od vlani. „Žiadame občanov, aby sa aj v takejto situácii pokúsili zapamätať si čo najviac z popisu páchateľov, prípadne podozrivé vozidlo, jeho typ či evidenčné číslo," hovorí Petra Vašková.

VEĽKÝ KRTÍŠ

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.