Významný posun v kauze detského gangu v Miloslavove: Polícia ukončila vyšetrovanie zbitej školáčky

Reportáž z Televíznych novín sa automaticky prehrá po reklame

Prípad jedenásťročnej opitej a zbitej školáčky z Miloslavova šokoval začiatkom roka celé Slovensko. Vyjadrovala sa prezidentka, členovia vlády a ľudia protestovali pred domom hlavnej útočníčky. Dlhší čas bolo okolo tohto prípadu ticho. Televízia Markíza teraz zistila, že polícia vyšetrovanie už ukončila. Aktuálne študujú spis, potvrdila nám Krajská prokuratúra v Bratislave.

Útok takzvaného „detského gangu“ odhalilo video. Napriek tomu, že zachytilo viacerých tínedžerov, obvinili len hlavnú aktérku. Mnohí z nich totiž nie sú trestnoprávne zodpovední, majú pod 14 rokov. Zistili sme, že útočníčke hrozí dokonca vyšší trest, a to dva až päť rokov, pretože nedávno znalec diagnostikoval obeti vážne následky.

„Zo znaleckého dokazovania znalcom z odboru zdravotníctva, odvetvia psychiatria, vyplynulo, že u maloletej poškodenej A.N. sa vplyvom skutku rozvinula porucha prispôsobenia (adaptačná porucha), ktorá je závažným duševným ochorením, ktoré vzniklo v príčinnej súvislosti s traumatizujúcou udalosťou a je potrebné ju posúdiť ako ťažkú ujma na zdraví,“ uviedol Juraj Chylo z Krajskej prokuratúry Bratislava. 

Obvinená je však v mladistvom veku, a tak sa v prípade dokázania viny trest skráti na polovicu. 

Prečítajte si tiež:

O prípade

Kauza sa prevalila začiatkom roka. Šokujúci záznam, ktorý vznikol v areáli bývalého družstva neďaleko Bratislavy, sa objavil na sociálnych sieťach. Dievča opili, malo krvavú tvár a bolo obnažené, na ďalšom videu to zase vyzeralo tak, že ju udierajú.

Tínedžeri najskôr tvrdili, že ju niekto olúpil, no neskôr sa ukázala celkom iná verzia. V Miloslavove už dlhší čas pôsobí detský gang, ktorý sa síce na nejaký čas stiahol, no ako sme vás nedávno informovali, opäť sa začali stretávať. Dvaja chlapci z partie skočili na pár mesiacov v diagnostickom centre.

Pozrite si priloženú reportáž, v ktorej sme vás prvýkrát informovali o prípade a odhalili zábery z útoku. Nie je však vhodná pre citlivé povahy:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti