Sulík uviedol najpravdepodobnejší scenár, ako dopadne vládna kríza. Zrejme príde k veľkým zmenám

Reportáž z Televíznych novín sa automaticky prehrá po reklame

Koncom leta sa štvorkoalícia pravdepodobne rozpadne. Vyhlásil to na tlačovej konferencii Richard Sulík. Minister hospodárstva si totiž myslí, že Igor Matovič ostane vo funkcií ministra financií a ministri za SaS odídu z vlády. Matovič je podľa Sulíka prilepený na svojej stoličke a bude naďalej škodiť Slovensku.

„Igor Matovič bude ďalej škodiť krajine a ďalej viesť vládu katastrofálnym spôsobom a ministri SaS odídu z vlády,“ povedal minister.

Sulík dodal, že o aktuálnej situácii ešte chce vyjednávať s premiérom Eduardom Hegerom. Debaty sa zastavili, pretože Heger bol na dovolenke a teraz plánuje vycestovať aj Sulík. K rokovaciemu stolu sa však mieni vrátiť. Zopakoval, že chce, aby štvorkoalícia dovládla do konca riadneho volebného obdobia. 

Prečítajte si tiež:

„Musí odísť najväčší problém tejto vlády a to je Igor Matovič. Ak odíde, budeme fungovať. Naším záujmom nie je pád vlády ani predčasné voľby. Nebudeme už viac chodiť po špičkách okolo Igora Matoviča a hovoriť si, že on je už raz taký, že za to nemôže. Takto sa krajina nemôže riadiť. Oni sa musia rozhodnúť, či uprednostnia stranícky záujem alebo záujem krajiny,“ dodal Sulík.

Reagoval aj na to, že SaS predložila návrh na zmenu dôchodkového systému a minister práce Milan Krajniak reagoval, že liberáli sa snažia vtiahnuť do koaličného sporu aj hnutie Sme rodina.

„Máme ústavné právo predkladať návrhy, aké uznáme za vhodné. Do konca augusta predložíme ďalšie a budeme pre ne hľadať podporu,“ dodal Sulík.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vládna kríza

Dôležité udalosti