Minister Naď hovorí o menšinovej vláde. Richard Sulík chce podľa neho odísť z politiky

Reportáž z Televíznych novín sa automaticky prehrá po reklame

Presne o tri týždne vyprší termín, ktorý si stanovila SaS, aby odišiel z vlády Igor Matovič, inak odídu oni. OĽaNO podmienku vytrvalo odmieta, SaS na nej trvá. Menšinová vláda sa javí čoraz viac ako najreálnejší výsledok po letných prázdninách. Po Richardovi Sulíkovi (SaS) o nej hovorí už aj minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO).

„Jediným scenárom, ktorý asi prichádza do úvahy, je odchod SaS z vlády a tým pádom menšinová vláda,“ vyhlásil minister obrany s tým, že Sulík je podľa neho rozhodnutý opustiť koalíciu.

Podľa ministra Naďa chce Richard Sulík dokonca odísť z politiky. Najradšej by podľa neho vzal so sebou aj Igora Matoviča. No hnutie OĽaNO je odhodlané udržať vládu. „Nech teda Richard Sulík tú vládu povalí, keď chce, nech hlasuje s fašistami a s mafiánmi, je to jeho rozhodnutie,“ povedal Naď v rozhovore pre Denník N s tým, že Sulík stratil motiváciu ďalej pôsobiť v politike. 

„On stále hovorí, že po ďalších voľbách už nebude v absolútne žiadnej funkcii. Viem, že už ponúkol post predsedu viacerým ľuďom, viem to priamo od nich. Zatiaľ sa asi nedohodli, kto to bude, ale je tam niekoľko kandidátov. Robí všetko pre to, aby strana išla do nejakých volieb a po nich nech to zoberie niekto iný a on pôjde na svoj ranč do Austrálie,“ dodal.

Prečítajte si tiež:

​Lídri sa stretnú opäť v piatok

Lídri koaličných strán sa majú zísť v piatok (12. 8.), aby rokovali o východisku z koaličnej krízy. Premiér Eduard Heger (OĽaNO) opäť zdôraznil, že jeho prioritou je dovládnuť v štvorkoalícii do konca volebného obdobia. Do konca týždňa sa má premiér stretnúť ešte so šéfom SaS Richardom Sulíkom. 

Predseda Sme rodina a parlamentu Boris Kollár hovorí, že stále je čas do 31. augusta. „Ešte stále je to konflikt medzi OĽaNO a SaS. Teraz v piatok zvolal premiér stretnutie s lídrami koaličných strán, tak hádam sa to nejakým spôsobom ešte pohne. Pevne verím v zdravý rozum,“ povedal počas stredajšieho výjazdu v Handlovej. 

Premiér chce zachovať štvorkoalíciu. „Tomuto venujem všetko svoje úsilie. Práve preto venujem veľa času do rozhovorov, do stretnutí, ktoré budú pokračovať,“ uviedol s tým, že so Sulíkom sa má stretnúť v tomto týždni ešte pred jeho odchodom na dovolenku. „Nachádzame sa vo veľmi ťažkých časoch, máme pred sebou veľmi náročné obdobie, potrebujeme ostať jednotní, zodpovední a hlavne potrebujeme ostať vo svojich funkciách,“ vyhlásil.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti