Policajný prezident sa obul do D. Sakovej a R. Fica. Exministerke odkázal, aby si preverovala informácie

Reportáž z Televíznych novín sa automaticky prehrá po reklame

Policajný prezident Štefan Hamran na štvrtkovej tlačovej konferencii reagoval na status exministerky vnútra Denisy Sakovej, ako aj mediálne vystúpenia expremiéra Roberta Fica. Uviedol, že posledné prieskumy odhalili stúpajúci trend v dôvere v policajný zbor, ktorá presiahla 62 percent.

Saková v nedávnom poste na Facebooku okrem „veľkej nedôvery občanov v políciu“ kritizovala aj podstav v policajnom zbore. Hamran jej na to odkázal, aby si informácie preverovala. „Hanbil by som sa kritizovať nový manažment, ak by som mal na čele policajtov, ktorých mali oni,“ skonštatoval.

Prvý muž slovenskej polície sa tiež vyjadril k početným verejným vystúpeniam bývalého predsedu vlády Roberta Fica, ktorý kritizuje prácu polície. „Fico systematicky dehonestuje a spochybňuje prácu príslušníkov policajného zboru. Ak trojnásobný premiér začne spochybňovať súdne rozhodnutia, tak to je začiatok konca v demokratickej spoločnosti,“ povedal.

Hamran tiež informoval verejnosť, že doteraz bolo právoplatne odsúdených 17 nominantov bývalých vlád, vrátane niekdajšieho špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika, bývalého námestníka riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) Borisa Beňu, konkurzného právnika Zoroslava Kollára alebo bývalú šéfku Finančnej správy SR Lenku Wittenbergerovú.

Právoplatne odsúdené osoby. Zdroj: reprofoto

Viac o právoplatne odsúdených nominantoch bývalých vlád si môžete pozrieť v priloženom videu:

​Reakcia nebola vhodná

Na margo štvrtkovej tlačovej konferencie Štefana Hamrana nám stanovisko poslal aj samotná exministerka Denisa Saková: „ Pán Hamran reagoval na môj status k personálnej stabilizácii policajného zboru absolútne nevhodne politickým slovníkom. Nevhodne preto, lebo odpovedať by mal minister vnútra, ktorý je za tento stav zodpovedný a nie policajný prezident. Presne táto politizácia polície škodí Slovensku a slovenskej polícii,“ napísala.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti