Domáce

Zaistili drogy za desaťtisíce eur. Páchateľom hrozí až 20 rokov

Protidrogová akcia
Protidrogová akcia Zdroj: TASR

Policajti prvú protidrogovú akciu urobili v Bratislave a v Nitre, druhú v Tornali.

Pri dvoch úspešných protidrogových akciách na západe i východe Slovenska zaistili policajti viac ako 1,5 kilogramu drog v hodnote 93.000 eur. Vyšetrovatelia obvinili spolu päť ľudí. TASR o tom informoval Michal Slivka, hovorca Prezídia Policajného zboru.

Prvá razia bola v Bratislave a v Nitre

Prvú protidrogovú akciu Národná kriminálna agentúra (NAKA) uskutočnila 26. marca tohto roka na území Bratislavského a Nitrianskeho kraja. „V Bratislave vykonali viaceré domové prehliadky a v Nitre aj prehliadky motorových vozidiel. Zaistili viac ako pol kilogramu kokaínu v hodnote 43.000 eur," informoval Slivka.

Pri prehliadkach našli aj strelnú zbraň spolu so strelivom. Pri tejto akcii policajti zadržali štyri osoby, z nich Luanu K. (36) a Michaelu K. (27) vyšetrovateľ už obvinil z drogovej trestnej činnosti. Na akcii sa zúčastnilo 70 policajtov z viacerých útvarov.

Druhá razia v Tornali

O deň neskôr, teda 27. marca tohto roka, zasahovala už NAKA v Tornali a blízkom okolí. „Išlo o likvidáciu veľkokapacitnej výroby a distribúciu pervitínu pre východoslovenský a stredoslovenský región," ozrejmil Slivka.

Strážcovia zákona vykonali počas razie až 22 prehliadok rôznych nehnuteľností a motorových vozidiel. Výsledkom bolo zaistenie viac ako jedného kilogramu pervitínu v hodnote 50.000 eur.

„Pri prehliadkach policajti našli aj vyššiu hotovosť v trezore, ktorý bol zabetónovaný v podlahe. Viac ako 100.000 eur bolo nasáčkovaných vo vreckách určených na psie výkaly," uviedol Slivka. Policajti predviedli aj osem osôb, Petra B. (47), Norberta M. (38) a Petra A. (38) vyšetrovateľ obvinil z drogovej trestnej činnosti. Akcie na východe Slovenska sa zúčastnilo vyše 100 policajtov, vrátane strážcov zákona z Europolu.

„Všetkým obvineným hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na 15 až 20 rokov. Okrem Michaely K. sa všetci stíhaní nachádzajú vo väzbe," uzavrel hovorca. 

BRATISLAVA/TORNAĽA/TASR
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti