Exšéfka inšpekčného tímu zmenila pôsobisko. Dianu Santusovú preradili na východ

Diana Santusová, vyšetrovateľka Úradu inšpekčnej služby.
Zdroj: TV Markíza

Exšéfka špeciálneho inšpekčného tímu Diana Santusová sa na jeseň 2021 chcela dať preradiť na východné Slovensko. Svoju žiadosť vtedy napokon stiahla. Všetko sa zmenilo pred tohtoročným letom. Podľa informácií TV Markíza mala k 15. júnu 2022 na východ predsa len odísť.

Minulú jeseň sme informovali o tom, že pôvodne mala odísť už k 1. októbru 2021. O pár dní neskôr sme ju však nakrútili pri príchode do práce v Bratislave.

Ešte pred časom meno Santusovej verejnosti veľa nehovorilo. Hoci je podpísaná pod niekoľkými mediálne známymi prípadmi. Vyšetrovala napríklad policajta z bratislavskej kriminálky. Ten bol podozrivý z vydierania mužov cez mladé dievčatá.

Zásah kukláčov

Do povedomia sa Diana Santusová dostala po tom, ako sa stala šéfkou inšpekčného tímu. Skupina vyšetrovala údajné manipulácie so svedectvami vo veľkých prípadoch NAKA. V lete minulého roka chceli zadržať viacerých, nakoniec skončil v putách len jeden takáčovec. Vtedajší policajný prezident totiž na čas prerušil nasadenie komanda, ktoré si vyšetrovateľka povolala a tá ho vinila zo zmarenej akcie.

"Keď som ja vydal pokyn na prerušenie zásahu až do potvrdenia zákonnosti, tak vyšetrovateľka stiahla tento zásah, nevedela, kde sú osoby..." povedal v minulosti vtedajší policajný prezident Peter Kovařík.

Prečítajte si tiež:

Diana Santusová naopak tvrdila, že všetko potrebné mala, a tak nebol dôvod na prerušenie zásahu. Vysvetlenia listom adresovala aj niektorým politikom. Stopka pre ňu prišla takmer okamžite. Nadriadený ju z tímu odstavil a poslal na detektor lži.

Na otázky, či bola na detektore lži a prečo požiadala o preradenie, vyšetrovateľka neodpovedala.

Petra Kovaříka medzičasom pre prerušenie činnosti kukláčov obvinili.

Téme sme sa venovali v októbri 2021. Pozrite si archívnu reportáž:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti