V Bratislave prevážajú budúce mamičky z jednej pôrodnice do druhej. A môže to byť ešte horšie

Reportáž z Televíznych novín sa automaticky prehrá po reklame

Kapacitný strop v bratislavských pôrodniciach. Budúce mamičky prevážajú z jednej nemocnice do druhej. Najväčší problém je aktuálne v ružinovskej nemocnici. Tam pozastavili aj príjmy rodičiek.

Problémom je vysoký počet pôrodov v kombinácii s nedostatkom personálu. Podľa lekárov sa situácia môže ďalej ešte zhoršovať.

Do redakcie sa nám ozvalo viacero mamičiek. Ako miesto pôrodu si vybrali nemocnicu v Ružinove. „Na sociálnych sieťach rozoberajú, že v bratislavských nemocniciach nie je dostatok personálu a kapacít,“ povedala nám Laura.

V Ružinove pozastavili príjmy. Potvrdilo nám to aj vedenie nemocnice. Mamičky presúvajú do iných nemocníc.

„Môžeme potvrdiť, že v ružinovskej nemocnici máme aktuálne naplnené kapacity, nielen na gynekológii a pôrodníctve, ale aj na novorodeneckom oddelení,“ uviedla Eva Kliská, hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB).

Môže za to vysoký počet pôrodov v kombinácii s nedostatkom personálu.

„Samozrejme, problémom je personál. Postele sú, ale tie samy o sebe nedokážu pacienta ošetriť,“ vysvetlil lekár z UNB a podpredseda Lekárskeho odborového združenia Miroslav Mendel. 

„Ja mám termín o štyri dni. Človek má z toho nepríjemný pocit. Samotný stres príde, keď sa to blíži a už ste si vybrali nemocnicu. Ešte horšie je, keď sa to zrazu môže celé zmeniť,“ opísala svoje pocity druhorodička Zuzana.

Na to, že kapacity nestačia, sme upozorňovali aj pred mesiacom. Mamičky presúvali už vtedy.

„Toto nie je koniec problému, ale začiatok stavu, kedy to už evidentne ľudia vidia a nedá sa to už nijakým spôsobom kamuflovať. Zhoršovanie, samozrejme, môže byť a pravdepodobne aj bude horšie,“ dodal Mendel.

Viac sa dozviete z reportáže vyššie.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zdravotníctvo

Dôležité udalosti