Vyšetrovanie K. Kičuru môže mať nové dôsledky. Hrozí, že odhalia ďalšiu trestnú činnosť

Kajetán Kičura.
Zdroj: TASR

V prípade bývalého šéfa Správy štátnych hmotných rezerv (SŠHR) SR Kajetána Kičuru, ktorý je obvinený z prijímania úplatku a ktorého zadržali v rámci akcie Rezerva, stále pokračuje vyšetrovanie.

Ako nás informoval Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP), zatiaľ nebol predložený na tunajšiu prokuratúru návrh na podanie obžaloby. ÚŠP však pre tvnoviny.sk potvrdil, že Kičura je doposiaľ trestne stíhaný za štyri skutky, „pričom prebiehajú vyšetrovacie úkony, ktoré môžu viesť k odhaleniu ďalšej trestnej činnosti obvineného v súvislosti s výkonom jeho funkcie,“ píšu.

Prečítajte si tiež:

​Kičurovi počas vyšetrovania tiež zaistili majetok, čo naďalej platí. „Zaistený majetok nebol obvinenému vrátený, nakoľko na to nie sú splnené zákonné dôvody,“ priblížil ďalej ÚŠP.

Prípad Kičura

Kičuru prepustil prokurátor ÚŠP v októbri 2021 z väzby na základe žiadosti vyšetrovateľky. Väzobne stíhaný bol od apríla 2020.

Trestné konanie pre medializované informácie o pochybeniach SŠHR pri obstarávaní zdravotníckeho materiálu v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 a kúpe bytov na Konventnej ulici v Bratislave začala Národná kriminálna agentúra (NAKA) v marci 2020.

Kičura odmietol obvinenia súvisiace so zmluvami SŠHR, ako aj podozrenia spojené s dvoma bytmi, ktoré kúpil jeho syn.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti