Vodič, ktorý unikal s migrantmi pred policajnom hliadkou, narazil do stromu. Z horiaceho auta vytiahli osem ľudí

Vodič prevážajúci nelegálnych migrantov havaroval pri obci Jur nad Hronom v okrese Levice. Auto po náraze začalo horieť, policajti z neho vyslobodili osem ľudí. Jeden z nich bol zranený a ošetrený záchrannou službou. Nehoda sa stala v piatok nadránom, informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre.

Policajti dostali cestou operačného strediska informáciu, že ich maďarskí kolegovia prenasledujú podozrivé vozidlo Volkswagen Passat, pravdepodobne prevážajúce nelegálnych migrantov. Hliadka obvodného oddelenia Policajného zboru (PZ) v Šahách sa preto okamžite presunula na miestny hraničný priechod, kam malo auto s migrantmi smerovať. Podozrivé auto prešlo popri nich veľkou rýchlosťou a unikalo smerom na Jur nad Hronom. Tam už za koordinácie operačného strediska prichádzala oproti hliadka z obvodného oddelenia PZ v Želiezovciach.

Súvisiaci obsah

Želiezovskí policajti podozrivému vodičovi skrížili cestu so svojím služobným autom. Vodič Passatu následne nezvládol riadenie a vo vysokej rýchlosti narazil do stromu. Vozidlo začalo po náraze horieť. Policajti začali okamžite vyslobodzovať z auta osem osôb, pričom traja z prevážaných mužov boli v batožinovom priestore vozidla.

Na mieste sú aktuálne policajti z Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii, ktorí si vyšetrovanie tohto prípadu preberajú.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti