Na udobrenie to nevyzerá. Igor Matovič chrlí statusy proti Richardovi Sulíkovi

Na udobrenie to nevyzerá. Igor Matovič chrlí statusy proti Richardovi Sulíkovi
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Líder OĽaNO a minister financií Igor Matovič dnes (13.8.) od rána zapĺňa sociálne siete statusmi proti SaS a lídrovi strany a ministrovi hospodárstva Richardovi Sulíkovi. Zatiaľ, čo verejnosť očakávala prípadnú dohodu koaličných lídrov, aby sa upokojila situácia na politickej scéne, napätie sa môže naopak stupňovať.

Ranný status zmazal, napísal nový

Igor Matovič napísal popoludní nový status. Ten ranný, v ktorom kritizoval ministra hospodárstva Richarda Sulíka za novú automobilku Volvo, už vymazal.

Ako uviedol, tentokrát prezradil niečo z kuloárov z piatkového rokovania koaličných lídrov. Chce vyvrátiť tvrdenia, že pri rodinnom balíčku znásilnil legislatívny proces, schválil ho s fašistami, proti vôli SaS a priviedol verejné financie do totálneho rozkladu.

„Obávam sa, že o 11 rokov neskôr, v roku 2022 si SaS opäť nedá povedať, povalí vládu opäť za pomoci falošných “argumentov” a mafii tak opäť vydláždi cestu k moci už nie na 8 rokov, ale naveky. Fico s Pellegrinim a Mazurekom už nič riskovať nebudú, otočia Slovensko na Východ, zavedú diktatúru bez ohľadu na to, čo niekto z Bruselu bude kričať. Hlavne, že dostanú kumpánov z basy, seba pred ňou uchránia a miliardy budú môcť vo veľkom rozkrádať,“ napísal líder OĽaNO.

Prečítajte si tiež:

​Vyzeráme ako chudobní príbuzní, odkázal Matovič Sulíkovi

Igor Matovič ráno reagoval na správu o tom, že čínska firma CATL postaví v Maďarsku továreň na výrobu batérií. Mala by byť najväčšia svojho druhu v Európe. Aj tentokrát zaútočil na ministra hospodárstva. 

Gratulujem maďarskému ministrovi hospodárstva k tomu, že neštrajkuje a pracuje… Takto sa to robí, do psej matere! Megaivestícia 5-krát väčšia ako Volvo. Maďari idú ako rakety a my popri nich vyzeráme ako chudobní príbuzní,“ napísal na sociálnej sieti.

Zároveň tak narážal na novú automobilku Volvo Cars, ktorá postaví na Slovensku svoj tretí európsky závod za 1,2 miliardy eur. Zameraný bude na výrobu elektromobilov a zamestná tisíce ľudí. Príchod piatej automobilky je úspechom práve Ministerstva hospodárstva SR.

Prečítajte si tiež:

Zaujímavosťou je, že oznámená investícia Volvo spočiatku práve zjednotila rozhádaných politikov. Navzájom sa chválili za dobrú spoluprácu. Viac už v nasledujúcej reportáži z 1. júla 2022.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vládna kríza

Dôležité udalosti