Pomáhať, chrániť a nabíjať. Zákazka ministerstva vnútra na nové policajné autá vyvoláva pochybnosti

Reportáž z Televíznych novín sa automaticky prehrá po reklame

Pomáhať, chrániť a nabíjať. Ako sme vás už informovali, policajtom idú nakúpiť stovky nových áut. Súťaž vypísali na SUV vozidlá s plugin hybridným pohonom. Zaznievajú názory, že tento typ vozidla nie je pre prácu polície to pravé orechové. Aby spĺňali skutočne ekologické poslanie, musí sa batéria nabíjať a na to je potrebný čas.

Vyše 600 nových SUV vozidiel s plugin hybridným pohonom. Tak znie zadanie zákazky, ktorú vypísal rezort vnútra. Nákup áut pre policajtov si vyžiada vyše 20 miliónov eur, peniaze pôjdu z plánu obnovy.

Prečítajte si tiež:

​„Naším cieľom je samozrejme, aby toto vozidlo bolo multifunkčné a bolo vhodné do všetkých terénov,“ uviedla pre TV Markíza hovorkyňa rezortu vnútra Zuzana Eliášová.

A čo je vlastne plagin hybrid?

Je to auto, ktoré má spaľovací aj elektromotor, ktorý sa nabíja z elektrickej zásuvky. Výsledkom je šetrnejšia a ekologickejšia jazda. Nové autá by mali využívať prakticky všetky zložky polície od poriadkovej po kriminálnu. Súčasťou obstarávania sú aj nabíjacie stanice.

„Myslím, si, že v režime ako policajti fungujú nebude mať plnohodnotným zmysel využitie tej technológie...tieto vozidlá sú využívané nonstop nie je tam veľa času na nabíjanie,“ vysvetľuje motoristický novinár Martin Bóna. Dobitie batérie si vyžaduje čas a napríklad pri motorizovaných jednotkách, ktorých autá sú v teréne nonstop, to môže byť problém.

Viac sa dozviete v reportáži vyššie.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Doprava

Dôležité udalosti