V bazéne na nitrianskom kúpalisku plávali okrem detí aj exkrementy

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Na bazén znečistený ľudskými výkalmi na nitrianskom kúpalisku sa sťažovala naša diváčka. Prevádzkovateľ kúpaliska je však o dostatočnej hygiene svojho zariadenia presvedčený.

V bazéne okrem detí plávali aj exkrementy. „Medzitým sa dostali aj von nejaké časti. My sme išli upozorniť plavčíčky, čo sa stalo. Neboli ochotné, zvŕtali sa, vymýšľali. Tak ich odstránili, vrátili sa na svoje miesto. Do minúty až dvoch vyplávali ďalšie kúsky,“ povedala nám Mária, ktorá na mestskom kúpalisku nakrútila video.

Nitrianske kúpalisko podľa radnice aj Regionálneho úradu verejného zdravotníctva problém s hygienou nemá. „Naši plavčíci, tak isto aj pracovníci kúpaliska, čistia bazény každý deň aj vizuálne kontrolujú bazény,“ uviedol hovorca Nitry Tomáš Holúbek.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Nitre v stanovisku napísal, že kvalitu vody overujú dvakrát mesačne. „V 32. týždni bol vykonaný štátny zdravotný dozor spojený s odberom vzoriek bazénových vôd – voda je vyhovujúca,“ uviedla Mária Kraváriková z úradu.

„Tento incident, ktorý sa stal, bol mimoriadny a ojedinelý,“ dodáva hovorca hovorca Nitry. Pani Mária ale tvrdí, že sa to nestalo prvýkrát. „Stalo sa mi to tri roky dozadu, štyri roky dozadu v tom istom detskom bazéne,“ posťažovala sa.

Hygienici už toto leto detský bazén zatvorili

Bolo to ešte na začiatku júla. Podľa hygienikov nie je v poriadku, ak sú v bazéne exkrementy, ale vzhľadom na to, že je to detský bazén, je podľa nich takáto nehoda možná. To tvrdí aj mesto.

„Toto určite bežné nie je a je povinnosťou každého prevádzkovateľa, aby urobil už predbežné opatrenia, aby sa takéto veci nestali,“ dodal Ľudovít Lebó, druhý viceprezident Slovenskej asociácie akvaparkov, kúpalísk a plavární.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.