V Košiciach sa veriaci lúčili s kardinálom Tomkom, v dlhom rade čakali desiatky minút

Pozostatky kardinála Jozefa Tomka v sobotu (13.8.) večer previezli z Bratislavy do Košíc. Počas dvoch dní tam bude rakva vystavená verejnej úcte pre veriacich. Pohreb bude v katedrále sv. Alžbety v utorok (16.8.).

Rakvu s telom kardinála Tomka preniesla prezidentská čestná stráž z kaplnky sv. Michala do Dómu sv. Alžbety. Pod kardinálovou fotografiou sú vedľa oltára uložené aj jeho insignie.

Katedrálu, v ktorej má už pripravenú hrobku, ľudia zaplnili do posledného miesta. V dlhom rade potom čakali desiatky minút.

Súvisiaci obsah

​Po poslednej rozlúčke vo Vatikáne a v Bratislave sa s ním budú môcť rozlúčiť počas dvoch dní aj veriaci jeho rodnej košickej arcidiecézy. K dispozícii tu majú aj kondolenčnú knihu.

Kardinálovým posledným želaním bolo, aby bol pochovaný práve v košickej katedrále. „Myslím, že aj v testamente to má napísané, lebo každý sa vracia domov,“ uviedol košický arcibiskup Bernard Bober.

Veriaci sa zo zosnulým kardinálom môžu prísť osobne rozlúčiť ešte aj v pondelok dopoludnia a v utorok ráno až do pohrebných obradov, ktoré sa začínajú o 11.00 h.

O poslednú rozlúčku s kardinálom Jozefom Tomkom je veľký záujem. Pozrite si video vyššie.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme úmrtie

Dôležité udalosti