Obvinili ďalšieho poslanca Sme rodina. Prečítajte si jeho vyjadrenie

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Poslanec Sme rodina Patrick Linhart má údajne problém. Ešte koncom roka 2020 totiž podľa vyšetrovateľa z Komárna krivo obvinil policajta z napadnutia. Teraz podľa všetkého sám čelí obvineniu. 

Linhart ešte začiatkom októbra 2020 zverejnil na sociálnej sieti status, že ho v Nových Zámkoch napadol policajt. Poslanec ho mal upozorniť, že nemá rúško. Nato údajne prišlo k fyzickému ataku, pri ktorom si poslanec zranil ruku.

Poslanec následne podal na zasahujúceho policajta trestné oznámenie, ktorým sa začal zaoberať Úrad inšpekčnej služby. 

„Vo vami uvedenej veci nebola splnená skutková podstata trestného činu. Z uvedeného dôvodu bola vec Úradom inšpekčnej služby právoplatne ukončená a podľa Trestného poriadku postúpená na ďalšie disciplinárne konanie Krajskému riaditeľstvu Policajného zboru v Nitre,“ potvrdila nám na jeseň minulého roka Zuzana Hrabovská z tlačového odboru ministerstva vnútra.

Prečítajte si tiež:

„Za porušenie nariadenia o etickom kódexe bolo voči policajtovi vedené disciplinárne konanie,“ uviedla hovorkyňa KR PZ Nitra Renáta Čuháková.

Potom sa karta obrátila. Pre zmenu policajt podal na poslanca trestné oznámenie za krivé obvinenie. Podľa troch zdrojov televízie Markíza koncom minulého týždňa vyšetrovateľ z Komárna poslanca Patricka Linharta údajne obvinil. Stíhaný je údajne z prečinu krivej výpovede a krivej prísahy a prečinu ohovárania.

Poslanec nám poskytol písomné stanovisko. „O žiadnom obvinení neviem a je absurdné, aby som sa to dozvedal z médií. Vyšetrovateľ, ktorý sa mi dnes mstí, ma mal pôvodne zastupovať v mnou podanom trestnom oznámení, ktoré som podal za diskreditačnú kampaň vedenú proti mojej osobe,“ uviedol.

Toto vyšetrovanie tento vyšetrovateľ podľa jeho slov zmaril, a preto dnes žaluje štát. „A to nie je všetko. Tento policajt ma aj fyzicky napadol, za čo bol vyšetrovaný inšpekciou MV SR, na základe čoho bol aj nakoniec disciplinárne potrestaný,“ pokračuje.

Preto ho teraz šokuje, že bol „vraj obvinený na základe nejakého trestného oznámenia, vykonštruovaného týmto policajtom“.

„Ide o jasné zneužitie právomoci verejného činiteľa a o jeho osobnú pomstu a budem zvažovať právne kroky za účelové poškodzovanie môjho dobrého mena,“ uzavrel Linhart.

Kollár: Nech si to vyriešia sami

K veci sa vyjadril aj predseda Sme rodina Boris Kollár. „O chvíľu budú obvinení asi všetci. Zaujímavé je, že to viete skôr ako on. Chcem na to upozorniť, že to nie je v poriadku. Na to by si mal policajný prezident dať pozor. Novinári vedia vždy všetko skôr,“ vyjadril sa pred zástupcami médií.

„Nebudem sa do toho starať, nech si to vyriešia sami alebo so súdmi, je mi to jedno,“ povedal Kollár. Na otázku, či to nie je zlá vizitka, odpovedal, že obvinenia všetkých poslancov sú zlá vizitka pre slovenskú politiku a platí to paušálne pre všetky politické strany.

Pozrite si reportáž o tom, koľko obvinených poslancov je v NR SR. V Televíznych novinách sme ju odvysielali začiatkom augusta.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti