Zrejme posledný pokus o udržanie Sulíka vo vláde sa uskutoční v sobotu, potvrdil premiér

Richard Sulík
Zdroj: TASR

Ďalšie koaličné rokovanie o riešení vládnej krízy bude v sobotu (20. 8.) dopoludnia vo vládnom hoteli Bôrik. Zvoláva ho premiér Eduard Heger (OĽANO). Potvrdila to hovorkyňa premiéra Ľubica Janíková.

Strany SaS a Za ľudí už povedali, že na stretnutie prídu. Predseda Sme rodina Boris Kollár uviedol, že stretnutie sa posunulo tak, aby ho stihol aj šéf SaS Richard Sulík po návrate z dovolenky a mohli sa stretnúť všetky štyri strany.

Súvisiaci obsah

SaS a OĽANO sa naďalej obviňujú pre postoj voči tzv. prorodinnému balíčku. SaS v stanovisku uviedla, že vetovať ho nebolo možné, a pripomenula, že líder OĽANO Igor Matovič aj verejne tvrdil, že balíček SaS vetovať nemôže, pretože je v súlade s programovým vyhlásením vlády.

"Tvrdenie, že predseda SaS nevetoval prorodinný balíček preto, lebo sa obával, že nebude veto SaS akceptované, je úsmevné," uviedlo hnutie v stanovisku, ktoré zaslal mediálny tím OĽANO.

Hnutie tiež tvrdí, že vypovedanie koaličnej zmluvy a hrozba rozbitia vlády zo strany SaS prišli bez varovania pred hlasovaním o rodinnom balíčku.
SaS zároveň odmietla, že by v aktuálnej situácii šlo o osobný spor medzi Sulíkom a Matovičom.

Súvisiaci obsah

"Napriek všetkým urážkam a klamstvám, na ktoré už vyše roka nereagujem a nad ktoré som sa povzniesol, som navrhol Igorovi Matovičovi ešte minulý rok zakopať vojnovú sekeru. Ponúkol som mu spoluprácu a uistil som ho, že môže rátať s plnou podporou poslaneckého klubu," povedal v stanovisku SaS jej šéf Richard Sulík.

Podpredseda strany a minister školstva Branislav Gröhling dodal, že namiesto toho, aby Matovič priznal svoje chyby a nechal dovládnuť štvorkoalíciu, "robí z toho osobný spor, prehlbuje vládnu krízu a je prilepený na stoličke".

Piatkové (12. 8.) stretnutie koalície vo vládnom hoteli Bôrik finálne riešenie neprinieslo. Predsedníctvo a poslanci OĽANO ešte predtým vyhlásili, že Matovič ostane ministrom financií aj po uplynutí ultimáta od SaS. Liberáli zopakovali, že pokiaľ Matovič neodíde do konca augusta z vlády, ministri za SaS podajú demisiu. Premiér možnosť predčasných volieb nepripúšťa a apeluje na stabilitu. OĽANO i Za ľudí hovoria o potrebe zachovať štvorkoalíciu.

Pozrite si reportáž o poslednom stretnutí pôvodnej štvorkoalície z uplynulého týždňa:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti