Matovič priznal, že už nemá silu presviedčať SaS. Sulíka prosí, aby urobil krok späť a zachránil Slovensko

Matovič priznal, že už nemá silu presviedčať SaS. Sulíka prosí, aby urobil krok späť a zachránil Slovensko
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Podľa ministra financií Igora Matoviča SaS v septembri povalí ďalšiu protikorupčnú vládu. „Môžeme dúfať, môžeme ich prosiť, môžeme vyzývať, nič nepomôže, aj tak rozhodne jeden človek ako vždy doteraz. Prebehli tri veľké čistky a tak to, čo tam bolo kritické, už nie je,“ napísal líder OĽaNO na Facebooku.

Podľa neho sa liberáli riadia vzorcom, že každú vládu musia položiť do roka a niekoľko dní. Radičovej vláda padla po roku, troch mesiacoch a dvoch dňoch, Matovič podal demisiu po jednom roku a deviatich dňoch a súčasná Hegerova vláda podľa Matoviča padne po roku a piatich mesiacoch.

Prečítajte si tiež:

Nepáčia sa mu argumenty liberálov, ktorí ministrovi financií vyčítajú, že rodinný balíček presadil proti vôli SaS a prezidentky Zuzany Čaputovej a bol to jeden zo spúšťačov aktuálnej koaličnej krízy. „Nuž, SaS vyslovene súhlasila, že si Rodinný balíček môžeme presadiť s opozíciou a hlavne - schvaľovanie mohli kedykoľvek zastaviť vetom. Neurobili to a teraz kritizujú nás. Trochu podlé, nie? A tiež vraj preto, lebo sú verejné financie v “totálnom rozklade” - nuž, deficit štátneho rozpočtu máme dramaticky nižší ako v úplne bezkrízovom roku 2019. To je rozklad? Nie, presný opak,“ dodal Matovič.

Liberáli tvrdia, že Matovič im nedovolil vetovať rodinný balíček

Sám priznal, že už nemá silu presviedčať SaS, aby ostala vo vláde. „Napriek tomu - Rišo, skús tentokrát prvýkrát urobiť krok späť a zachrániš Slovensko pred vládou mafie Smeru a Hlasu s kovanými fašistami z Republiky,“ uzavrel Matovič.

Strana SaS reagovala, že je nefér, ak im Matovič vyčíta, že rodinný balíček nevetovali. „Predstavitelia OĽaNO nás začali obviňovať z toho, že ak sme nevetovali Matovičov balíček, tak nemáme nárok na kritiku toho, ČO schválili, AKO schválili a S KÝM schválili. Tento argument je úplne pomýlený. Navyše, bol to Igor Matovič, kto nám odkazoval cez médiá aj na osobných stretnutiach, že jeho balíček vetovať nemôžeme, pretože je v súlade s Programovým vyhlásením vlády. Partneri uznali len naše veto na zvyšovanie daňovo-odvodového zaťaženia,“ odkázali na sociálnej sieti.

Matovič na stanovisko SaS reagoval ďalším statusom na Facebooku.

Pozrite si živý vstup spred hotela Bôrik, kde sa 12. augusta konalo posledné rokovanie koaličných partnerov:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vládna kríza

Dôležité udalosti